Sparing: Warta Poznań CLJ – Wiara Lecha 3:3

W przedostatnim sparingu zimowych przygotowań Wiara Lecha zmierzyła się z juniorami Warty Poznań, którzy zajmują trzecie miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Mecz zakończył się remisem 3:3, a bramki dla Kiboli zdobywali Jakub Kieliszewski, Daniel Mankiewicz oraz Kacper Dolski.

Szósta gra kontrolna w zimowych przygotowaniach do zbliżającej się rundy rozpoczęła się od przejęcia kontroli przez juniorów Warty Poznań. Rywale od pierwszego gwizdka stosowali wysoki pressing na lechitach, czego efektem była bramka z siódmej minuty. Zawodnik rywali pokonał Olesienkiewicza z ostrego kąta, otwierając wynik spotkania. Dopiero po około trzydziestu minutach meczu zawodnicy trenera Łukasza Kubiaka złapali odpowiedni rytm i powoli przejmowali inicjatywę. W 33. minucie na lewej flance z piłką zatańczył Mikołaj Hudziak, podając następnie do Jakuba Kieliszewskiego. 19-latek mocno uderzył pod poprzeczkę rywali, doprowadzając do wyrównania.

W drugą połowę Wiara weszła już ze znacznie większym animuszem. Efekt nadszedł po pięciu minutach gry. Jakub Maćkowiak fantastycznie znalazł w polu karnym Daniela Mankiewicza, a napastnik Niebiesko-Białych pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, umieszczając piłkę w siatce. Mankiewicz utrzymuje strzelecką formę z rundy jesiennej, bo było to już jego piąte trafienie w tym roku. Chwilę później zawodnicy Warty odpowiedzieli indywidualną akcją pod bramką Nawrowskiego, która zakończyła się drugą bramką. W 68 minucie juniorzy trafili po raz trzeci, lecz Kibole zdołali odpowiedzieć na osiem minut przed końcem spotkania. Dobrze dysponowany tego dnia Kacper Dolski zdecydował się na akcję indywidualną i po minięciu trzech defensorów rywali oddał finezyjny strzał z okolicy szesnastego metra, ustalając wynik spotkania. Był to trzeci remis DWL podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Od pucharowego meczu z Lipnem Stęszew, który zainauguruje rundę wiosenną, dzielą lechitów mniej niż dwa tygodnie. W najbliższą sobotę zespół trenera Łukasza Kubiaka zagra ostatni zimowy sparing, w którym sprawdzi się z V-ligowym Piastem Kobylnica. Początek meczu o godzinie 11:00 w Swarzędzu.

Warta Poznań CLJ – Wiara Lecha 3:3 (1:1)
Bramki: 7′, 53′, 68′ – 33′ Jakub Kieliszewski, 50′ Daniel Mankiewicz, 82′ Kacper Dolski
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz (46. Mikołaj Nawrowski)- Dominik Bednarek, Kuba Kałżyński, Eryk Lubieniecki, Dawid Czerniejewicz (74. Mateusz Kmiecik), Mikołaj Hudziak (46. Kacper Dolski), Łukasz Szumiński (64. zawodnik testowany), Jakub Maćkowiak, Bartosz Świątek, Jakub Kieliszewski (78. Dawid Białas), Daniel Mankiewicz (70. Piotr Makowski)