Sparing: Wiara Lecha II – Promień Opalenica 4:3

Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego wygrali pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej. Lechici pokonali Promień Opalenica 4:3 po dwóch bramkach Piotr Jabłeckiego oraz trafieniach Jakuba Pawlaczyka i Tomasza Smury.

W pierwszych minutach uwidoczniła się przewaga przyjezdnych z Opalenicy, którym w 3 min udało się otworzyć wynik meczu. Napastnik Promienia pokonał Mateusza Kolasę efektownym uderzeniem z woleja z 25 m. W 10 min blisko wyrównania były rezerwy. Strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Kmiecik, ale górą był bramkarz z Opalenicy. Co nie udało się młodemu obrońcy, udało się grającemu trenerowi dziewięć minut później. Piotr Jabłecki technicznym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko zdobył wyrównującego gola. W 30 min w sytuacji sam na sam golkiper Promienia wygrał pojedynek oko w oko z Bartoszem Goderskim, lecz piłka trafiła pod nogi Jabłeckiego, który strzałem z linii pola karnego po raz drugi w tym spotkaniu trafił do siatki. Tuż po wznowieniu gry, rajdem prawą stroną popisał się skrzydłowy Promienia. Zawodnik gości wpadł w pole karne i sprytnym uderzeniem pokonał Kolasę. W 41 min lechici ponownie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Tomasza Smury z rzutu rożnego na bramkę zamienił Jakub Pawlaczyk, który trafił między słupki po efektownym uderzeniu z woleja.

W drugiej części bramki wpadły w ostatnich dwudziestu minutach. Oba zespoły zdobyły po jednym golu. W 70 min Kacper Niezborała w polu karnym wystawił piłkę Smurze, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W 88 min goście złapali kontakt bramkowy z rezerwami Wiary Lecha po skutecznej kontrze. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie podopieczni Piotra Jabłeckiego wygrali 4:3.

Najbliższy mecz kontrolny Wiara Lecha II rozegra w niedzielę, 3 marca o godzinie 16:30 przy Bułgarskiej. Rywalem Niebiesko-Białych będzie B-klasowy Maratończyk Brzeźno.

Wiara Lecha II – Promień Opalenica 4:3 (3:2)
Bramki: 19′ 30′ Piotr Jabłecki, 41′ Jakub Pawlaczyk, 70′ Tomasz Smura – 3′ 31′ 88′
Wiara Lecha: Mateusz Kolasa (75. zawodnik testowany) – Mateusz Kluczyński (46. Dawid Białas), Maciej Łaszyński, Dawid Konieczny (46. Kacper Niezborała), Tomasz Olejniczak (65. Mariusz Kubiak) – Paweł Szmajdziński (46. Sebastian Potocki), Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk, Bartosz Goderski, Mateusz Kmiecik (80. Kornel Szymkowiak) – Piotr Jabłecki