Sparing: Piast Kobylnica – Wiara Lecha 2:3

Wiara Lecha zakończyła zimowy okres przygotowawczy zwyciężając w ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej. Na osiem dni przed meczem Pucharu Polski Lechici pokonali V-ligowego Piasta Kobylnica po trafieniu Mikołaja Hudziaka oraz dwóch bramkach Kacpra Dolskiego.

Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Kubiaka bardzo dobrze wszedł w mecz i już od pierwszego gwizdka sędziego narzucił swój styl gry. Potwierdzeniem była szybko zdobyta bramka autorstwa Mikołaja Hudziaka. Skrzydłowy Wiary Lecha dobrze odnalazł się w polu karnym Piasta i z ostrego kąta pokonał golkipera gospodarzy mocnym strzałem pod poprzeczkę. Lechici podwyższyli wynik spotkania niespełna pół godziny później, gdy Kacper Dolski dobił odbity przez golkipera gospodarzy strzał Eryka Lubienieckiego z rzutu wolnego. Rywale zdołali odpowiedzieć jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Przestrzeń przed zatłoczonym polem karnym lechitów znalazł zawodnik rywali i oddał strzał na bramkę. Zasłonięty Mikołaj Nawrowski nie zdołał interweniować i w konsekwencji na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Kiboli 2:1.

Niebiesko-Biali źle weszli w drugą część gry. Nie zdążyła upłynąć nawet jedna minuta, a wynik uległ zmianie na 2:2. Defensorzy Wiary Lecha nie upilnowali w polu karnym napastnika Piasta i ten doprowadził do wyrównania już w pierwszej akcji. Drugie 45 minut spotkania było znacznie bardziej wyrównane, lecz to Kibole zdołali przechylić szalę na swoją korzyść osiem minut przed końcem spotkania. Około 30 metra od bramki Piasta przy linii bocznej piłkę odzyskał Łukasz Szumiński, podał ją następnie do Mateusza Bednarka. 26-letni napastnik Wiary przygotował futbolówkę do strzału nabiegającemu Kacprowi Dolskiemu, a ten w finezyjny sposób zmieścił ją tuż przy słupku bramki gospodarzy.

Kibole rozpoczną rundę wiosenną meczem 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa Wielkopolskiego. W niedzielę, 10 marca o godzinie 14.00 na boisku przy ulicy Trzebawskiej w Stęszewie Niebiesko-Biali zmierzą się z liderem IV ligi – miejscowym Lipnem.

Piast Kobylnica – Wiara Lecha 2:3 (1:2)
Bramki: 40′ 46′ – 36′ 82′ Kacper Dolski, 5’ Mikołaj Hudziak
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. Wincenty Olesienkiewicz) – Dawid Czerniejewicz, Eryk Lubieniecki, Krzysztof Kaźmierczak, Kacper Osajda, Łukasz Szumiński (83. Piotr Makowski), Jakub Maćkowiak (46. zawodnik testowany), Bartosz Świątek (78. Bartosz Goderski), Kacper Dolski, Mikołaj Hudziak (63. Mateusz Bednarek), Daniel Mankiewicz (85. Dawid Białas)