Futsal: Wiara Lecha – KP Września 6:2

W niedzielne przedpołudnie Wiara Lecha podejmowała w ramach 13. kolejki II ligi futsalu KP Września. W ostatnim domowym spotkaniu lechici wygrali 6:2. Bramki dla Niebiesko-Białych strzelili Wojciech Tabiszewski (2), Jan Martin, Mikołaj Orczykowski, Robert Świtoń i Jacek Sander.

Przed meczem doszło do miłej sytuacji, w której przy wyjściu zawodników, goście ustawili szpaler i tym samym pogratulowali Niebiesko-Białym awansu do I ligi. Na tym jednak uprzejme gesty się skończyły, a oba zespoły przystąpiły do walki o punkty. KP od początku chciał pokazać, że nieprzypadkowo zajmował pozycję wicelidera tabeli i pierwsze dwie minuty spędził na połowie gospodarzy. Następnie kontrolę przejęła Wiara Lecha, lecz nie potrafiła w składny sposób stworzyć sobie dogodnych sytuacji. W międzyczasie wrześnianie odgryzali się pojedynczymi atakami i w 6. minucie obili poprzeczkę. Dopiero w 11. minucie przewaga Lechitów została przekuta na liczby. Prowadzenie uzyskał Jan Martin. Ofensywa była kontynuowana i cztery minuty później swoje trafienie po ładnym zwodzie zaliczył Wojciech Tabiszewski. Po tym golu sytuacja meczowa ożywiła się. Zespół z Wrześni musiał odważniej zaatakować, co otworzyło więcej przestrzeni dla Niebiesko-Bialych. W tej gorącej końcówce dużą aktywnością wykazywał się Mateusz Gajewski, ale bramkarz gości kilkukrotnie nie pozwolił na podwyższenie rezultatu. Do przerwy Wiara Lecha prowadziła 2:0.

Po zmianie stron wszelkie nadzieje KP Września na korzystny wynik zostały bardzo szybko rozwiane. Już w 22. minucie po pięknej akcji i szybkiej wymianie podań piłkę w pustej bramce umieścił Tabiszewski, kompletując dublet. Natomiast chwilę potem sprytne podanie z rzutu rożnego na czwartą bramkę dla Niebiesko-Białych zamienił Mikołaj Orczykowski. To trafienie wprowadziło rozluźnienie w szeregach lechitów, co chcieli wykorzystać goście. Kilka razy znakomicie musiał interweniować Michał Wasielewski, który po przerwie zmienił Jarosława Sałatę i przez kilka minut prawie w pojedynkę utrzymywał czyste konto po stronie gospodarzy. Niestety w 31. minucie był już bezradny, a goście zdobyli premierowego gola. Wiara Lecha odzyskała kontrolę nad spotkaniem i akcja z powrotem przeniosła się na połowę wrześnian. W 37. minucie w końcu udało się odzyskać czterobramkowe prowadzenie, a swoją cegiełkę do wyniku dołożył Robert Świtoń. Ostatnia minuta meczu miała ekspresowy przebieg, ponieważ szybką kontrę po kolejnym z ataków Niebiesko-Białych wykorzystali goście, a kilkanaście sekund później po składnej akcji wynik na 6:2 ustalił Jacek Sander.

Ostatnie w sezonie starcie Wiary Lechy odbędzie się w Pile z miejscowym Futsalem. Mecz ten został zaplanowany na 17 marca na godzinę 18:00.

II Liga Futsalu 2023/2024

Centrum Sportu Politechniki PoznańskiejDepartment of Physical Training, 4, Piotrowo, Święty Roch, Rataje, Poznań, Greater Poland Voivodeship, 61-138, Poland

10 marca 202411:45
(13)
Wiara Lecha Futsal
KP Września
6 - 2
Bramki: 14′ 22′ Wojciech Tabiszewski, 8′ Jan Martin, 24′ Mikołaj Orczykowski, 37′ Robert Świtoń, 40′ Jacek Sander – 31′ 40′
Wiara Lecha: Jarosław Sałata –  Jacek Sander, Łukasz Pieczyński, Wojciech Tabiszewski, Daniel Lebiedziński. Z ławki rezerwowych weszli: Michał Wasielewski, Paweł Cybulski, Oskar Ganowski, Jan Martin, Marcin Antczak, Mateusz Jedliński, Mateusz Gajewski, Mikołaj Orczykowski, Robert Świtoń