Rezerwy: Przed meczem z liderem z Golęczewa

W meczu 18. kolejki B-klasy Wiara Lecha II zmierzy się w Robakowie z GKS-em. Pojedynek pierwszego z szóstym zespołem tabeli odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 20. 

Fot. Tomasz Szwajkowski

Rezerwy IV-ligowca w najbliższą sobotę czeka poważny sprawdzian. Lechici podejmą na własnym boisku GKS Golęczewo. Obecny lider rozgrywek wygrał do tej pory 14 z 17 meczów, a tylko dwa zremisował. Jedyną porażkę zespół z Golęczewa poniósł w spotkaniu z Antaresem Zalasewo 1:3.

Początek rundy nie był zbyt udany dla Niebiesko-Białych. W pierwszym pojedynku przegrali z Karambą, a następnie wygrali z rezerwami Avii. Kolejne dwa spotkania to powtórka z rozrywki. Lechici niespodziewanie ulegli Odlewowi, a tydzień później pokonali KS Dębiec. Start wiosennej kampanii w wykonaniu najbliższego rywala drugiej drużyny Wiary Lecha jest znakomity. GKS wygrał wszystkie dotychczasowe potyczki – w tym trzy u siebie z rezerwami Avii 6:2, 8:1 z KS Dębiec oraz 3:1 z KS Uchorowo. Na wyjeździe golęczewianie ograli aż 10:0.

Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego w pierwszym meczu byli bliscy pokonania GKS-u na ich boisku, lecz ostatecznie w końcówce spotkania nie ustrzegli się błędów, które pozwoliły rywalowi doprowadzić do remisu.

Sobotni pojedynek Wiary Lecha II  z GKS-em będzie dopiero drugą potyczką obu zespołów w historii. W zeszłym sezonie obie drużyny występowały pod jednym szyldem. W rozgrywkach b-klasowych wspólny start zakończył się zajęciem trzeciego miejsca.

Mecz 18. kolejki B-klasy Wiara Lecha II – GKS Golęczewo zostanie rozegrany w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 20 na boisku w Robakowie przy ulicy Szkolnej. 

Other Articles

Drugi zespół
Relacje meczowe