Rezerwy: Wiara Lecha II – KS Dębiec 6:1

Rezerwy Wiary Lecha wygrały drugi mecz na wiosnę. Lechici w meczu 17. kolejki B-klasy pokonali w Robakowie KS Dębiec 6:1. Bramki dla Niebiesko-Białych strzeliło aż sześciu zawodników.

Pojedynek, który rozpoczął się w niedzielne popołudnie nie był porywającym widowiskiem. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1. W 12 min do siatki trafił Dawid Białas po podaniu od Piotra Makowskiego. Goście wyrównali w 18 min po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym z 35 metrów. Odpowiedź przyszła dopiero w 53. minucie, kiedy to Dawid Białas pomknął lewą flanką i wpadając w pole karne podał do Piotra Makowskiego, który pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Chwilę później było już 3:1. Makowski uderzył w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Jakub Pawlaczyk. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do końcowych fragmentów spotkania. W 87. minucie zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Dawid Czerniejewcz, który sprytnym zagraniem piętą obsłużył Macieja Smuniewskiego, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera gości. Minutę później strzelec czwartej bramki popisał się prostopadłym podaniem do Kacpra Niezborały, a ten ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam. Wynik meczu na 6:1 ustalił Piotr Jabłecki. W 92 min strzałem w krótki róg bramki pokonał golkipera Dębca.

W następnym meczu Wiara Lecha II podejmie na własnym boisku obecnego lidera rozgrywek – GKS Golęczrewo. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 20.

B-Klasa 2023/2024

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska

14 kwietnia 202412:00
(17)
Wiara Lecha II
KS Dębiec Poznań
6 - 1
Bramki: 12′ Dawid Białas, 53′ Piotr Makowski, 58′ Jakub Pawlaczyk, 87′ Maciej Smuniewski, 88′ Kacper Niezborała, 90’+2 Piotr Jabłecki – 18′
Wiara Lecha: Mateusz Kolasa – Maciej Łaszyński, Maciej Smuniewski, Jakub Pawlaczyk (75. Tomasz Olejniczak) – Adrian Nowak (46. Dawid Czerniejewicz), Bartosz Goderski (80. Bartłomiej Białożyński), Tomasz Smura (80. Paweł Szmajdziński), Piotr Jabłecki, Kornel Szymkowiak (62. Dawid Konieczny) – Piotr Makowski (80. Mateusz Kmiecik), Dawid Białas (67. Kacper Niezborała)