Przed drugą wizytą w Stęszewie

W sobotę, 20 kwietnia Wiara Lecha rozegra spotkanie w ramach 24. kolejki IV ligi. Gospodarzem na swoim obiekcie będzie Lipno Stęszew, a początek meczu został zaplanowany na godzinę 17.

Lechici po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się z gospodarzami najbliższej rywalizacji. Pierwsza z potyczek miała miejsce w 7. kolejce i Niebiesko-Biali nie wspominają jej za dobrze. Na poznańskiej Śródce mimo prowadzenia 1:0 do 75. minuty po golu Siergieja Krivetsa, w ostatnim kwadransie stracili aż cztery bramki i przegrali 1:4. Okazja do rewanżu nastąpiła w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, wtedy grający na wyjeździe Kibole zremisowali z ówczesnym liderem IV ligi 1:1 po trafieniu Mikołaja Hudziaka. W serii rzutów karnych to poznaniacy byli górą i awansem do następnej rundy okrasili udany występ.

Po raz kolejny Wiarę Lecha czeka piekielnie trudne wyzwanie podczas delegacji, ponieważ stęszewski stadion jest w tych rozgrywkach twierdzą. W trzynastu dotychczasowych meczach ligowych na własnym obiekcie Lipno wygrało aż dziewięciokrotnie, dwukrotnie podzieliło się punktami i tyle samo razy pozostało bez zdobyczy. Jednak nie tylko u siebie gospodarze sobotniego widowiska są groźni, gdyż od siedmiu spotkań trwa ich passa bez porażki. Mimo, że w starciach z czołowymi drużynami tego sezonu lechici nie radzą sobie za dobrze na wyjazdach, to, jak pokazał Puchar Polski, nie są bez szans.

Mecz Lipno Stęszew – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 17, a areną zmagań zostanie boisko przy ulicy Trzebawskiej w Stęszewie. Do prowadzenia zawodów wyznaczono trójkę sędziowską z Bydgoszczy w postaci arbitra głównego Igora Gabrycha i jego asystentów, Macieja Geblera oraz Igora Weinera.

Other Articles