Przed starciem z Huraganem

Przed Wiarą Lecha kolejne trudne wyzwanie. Na poznańską Śródkę przyjedzie czwarty w tabeli rozgrywek IV ligi Huragan Pobiedziska. Spotkanie odbędzie się w ramach 27. kolejki w sobotę, 11 maja, o godzinie 19.

Zanim lechici wywalczyli awans na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, obie drużyny miały okazje do zmierzenia się trzy razy. Były to mecze sparingowe podczas przerw zimowych w sezonach 2020/2021 i 2021/2022, czyli w okresie kiedy Niebiesko-Biali występowali w V lidze. Dwa z nich z nich odbyły się w lutym 2021, a zakończyły się kolejno zwycięstwem 2:1 Czerwono-Czarnych oraz remisem 1:1. Trzeci rozegrano w styczniu 2022 i również nie poszedł po myśli Kiboli, którzy przegrali 0:2. Pierwsza szansa na powalczenie między sobą o stawkę nadarzyła się dopiero 30 września 2023 roku w trakcie 10. kolejki IV ligi. Grający na wyjeździe poznaniacy od 48. minuty prowadzili 1:0 po bramce Marcina Daniela, niestety korzystnego rezultatu nie udało się obronić. W 70. i 73. minucie gospodarze zdobyli dwa szybkie gole i ostatecznie to oni zgarnęli trzy punkty.

Od początku obecnego sezonu Huragan należy do ścisłej czołówki w ligowej stawce. Po zakończeniu rundy jesiennej był wśród czterech zespołów, które liderowały z taką samą ilością oczek, jednocześnie spośród nich zajmując drugie miejsce. Jednak porażka 2:3 w ostatniej zeszłorocznej serii gier z Centrą sprawiła, że Czerwono-Czarni zimowali na czwartej pozycji. Wiosna natomiast rozpoczęła się dla nich udanie, bo od awansu do 1/8 finału Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego po zwycięstwie 2:1 z Polonią Leszno. Następnie pobiedziszczanie odnieśli cztery ligowe zwycięstwa z rzędu, w międzyczasie odpadając z Pucharu dopiero po rzutach karnych z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska, dzięki czemu wskoczyli na fotel lidera. Wtedy nieoczekiwanie nadeszło załamanie formy, zapoczątkowane remisem z będącą w strefie spadkowej Koroną Piaski. Łącznie w czterech spotkaniach z drużynami ze środka i dołu tabeli Huragan zdobył cztery punkty, co kosztowało nie tylko utratę pole position w wyścigu po promocję wyżej, ale też sześciopunktową stratę do pierwszej w tym momencie Kotwicy Kórnik.

Z perspektywy lechitów są to dobre informacje przed nachodzącą konfrontacją. Należy jednak pamiętać, że gospodarze w ostatnim czasie również nie grzeszą dyspozycją, więc szykuje się interesujące widowisko. Czerwono-Czarni walczą o odrobienie strat do lidera, a Niebiesko-Biali o utrzymanie dziewiątego miejsca, ponieważ zwycięstwo Centry z ubiegłej kolejki zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Pogoni Łobżenica, więc poznaniacy je zachowali.

Mecz Wiara Lecha – Huragan Pobiedziska odbędzie się w sobotę, 11 maja o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. Zapraszamy wszystkich na trybunę stadionu przy ulicy Gdańskiej, by wspomóc Kiboli, którzy walczą o powrót na dobre tory i złapanie oddechu w decydującej części sezonu. W tym trudnym czasie jest to bardzo ważne, aby nie musieć drżeć do ostatniej chwili o utrzymanie w IV lidze i móc skupić się na rozwoju drużyny, która ma najmłodszą kadrę w stawce i pierwszy raz występuje na tak wysokim poziomie rozgrywkowym.

Sędzią głównym sobotniego pojedynku będzie Andrzej Pawlak z Rabowic. Na liniach asystować mu będą Robert Pawlicki i Szymon Cyferkowski (obaj z Poznania).

Wejście na mecz będzie płatne. Bilet-cegiełka na sobotni pojedynek kosztuje 10 złotych (dzieci do lat 7 wchodzą za darmo).

Other Articles