Rywale Wiary Lecha w I lidze futsalu

Sekcja futsalu Wiary Lecha poznała rywali w debiutanckim sezonie w I lidze. Wśród przeciwników jest spadkowicz z Futsal Ekstraklasy – Jagiellonia Białystok.

Wiara Lecha wygrała rozgrywki II ligi futsalu w sezonie 2023/2024. Siedem miesięcy po awansie lechici rozpoczną rywalizację na zapleczu Futsal Ekstraklasy. O awans do najwyższej klasy rozgrywkowej Niebiesko-Biali zmierzą się z jedenastoma przeciwnikami. Dwukrotnie pojadą w daleką delegację do Białegostoku, rozegrają też dwa pojedynki derbowe – z KS Gniezno i KKF-em Konin, z którym rywalizowali w debiucie na drugoligowych parkietach. KSG, ale i Wenecja Pułtusk byli rywalami Wiary Lecha w meczach sparingowych.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się pojedynki z Jagiellonią Białystok, która poprzednią kampanię zakończyła na ostatnim miejscu w Futsal Ekstraklasie oraz derby Wielkopolski.

Pierwszy mecz w I lidze futsalu Niebiesko-Biali rozegrają w ostatni weekend września – 28 lub 29.09. Awans do Futsal Ekstraklasy wywalczą zwycięzcy grup północnej i południowej oraz najlepszy pojedynku barażowego, w którym zmierzą się wicemistrzowie obu grup.

Skład I ligi futsalu w sezonie 2024/2025

Grupa północna

 1. Jagiellonia Białystok [spadkowicz]
 2. Futsal Świecie
 3. Futbalo Białystok
 4. KS Gniezno
 5. LSSS Lębork
 6. Futsal Szczecin
 7. AZS UG Gdańsk
 8. KKF Konin
 9. Wenecja Pułtusk
 10. LZS Bojano
 11. Wiara Lecha [beniaminek]
 12. KIA Łowicz [beniaminek]

Grupa południowa

 1. Ruch Chorzów [spadkowicz]
 2. Sośnica Gliwice [spadkowicz]
 3. GKS Tychy
 4. Górnik Polkowice
 5. FC Siemianowice Śląskie
 6. AZS UEK Kraków
 7. Śląsk Wrocław
 8. Wisła Opatowiec
 9. Futsal Team Brzeg
 10. Futsal Nowiny
 11. AZS AWF Wrocław [beniaminek]
 12. KKF Kazimierza Wielka [beniaminek]

Other Articles