W sobotę najdalszy wyjazd w historii. Wiara Lecha zagra w Kępnie

W nadchodzącej 28. kolejce IV ligi Wiarę Lecha czeka wyprawa na sam kraniec południowej Wielkopolski. Mecz w oddalonym o około sto sześćdziesiąt kilometrów Kępnie będzie jednocześnie rozegranym najdalej w historii od Poznania przez lechitów. Początek tej rywalizacji zaplanowano na sobotę, 18 maja, na godzinę 16.

W przeszłości nie było dane obejrzeć wielu spotkań pomiędzy obiema drużynami. Do tej pory odbyło się jedno, w trakcie rundy jesiennej obecnego sezonu. Na początku października, sąsiadująca w tabeli z Niebiesko-Białymi Polonia zawitała na poznańską Śródkę by powalczyć o umocnienie miejsca w środku stawki. Jednak w tej potyczce to gospodarze okazali się lepsi pokonując przyjezdnych 2:0 po golach Siergieja Krivetsa oraz Jakuba Wilka.

Mimo dobrego startu w rozgrywki ligowe, już od ósmej serii gier zapoczątkowana została czarna seria kępnian meczów bez wygranej, którzy po połowie kolejek zajmowali piętnaste miejsce. Niemoc ta trwała łącznie aż czternaście meczów, gdy to 6 kwietnia pokonali u siebie Tarnovię 3:1. Niestety dla Biało-Niebieskich, przełamanie się nie odwróciło biegu wydarzeń i w następnych pięciu spotkaniach zainkasowali tylko dwa punkty najpierw dwukrotnie remisując, a ostatnie trzy zakończyły się porażką. Również pucharowa przygoda Polonii nie trwała za długo, ponieważ w 1/16 finału szczebla wojewódzkiego musiała uznać wyższość imienniczki z Chodzieży, ulegając hokejowym wynikiem 3:8.

Z perspektywy Kiboli jest to idealna okazja na drugie zwycięstwo z rzędu. Jeśli chodzi o pojedynki na własnym obiekcie, kępnianie z trzynastu wygrali zaledwie dwa i sześciokrotnie dzielili się zdobyczą. Zatem lechici pierwszy raz od ponad miesiąca podchodzą do rywalizacji w roli faworyta i walczyć będą o powiększenie przewagi nad goniącymi rywalami z dolnej połowy stawki.

Mecz Polonia Kępno – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 18 maja o godzinie 16, a zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Sportowej w Kępnie. Sędzią głównym tej potyczki zostanie Maciej Ziółkowski, natomiast zza linii bocznych asystować mu będą Dawid Niedzielewski oraz Dariusz Przerwa.

Wejście na sobotnie spotkanie będzie płatne – koszt biletu wynosić będzie 10 złotych.

Other Articles