IV edycja kibolskiej rywalizacji na zawodach Solid MTB

19 maja 2024 po raz czwarty w Owińskach w ramach cyklu zawodów Solid MTB odbyła się rywalizacja o tytuł najlepszego kolarza górskiego wśród Kibiców Kolejorza.

Fot. Tomasz Szwajkowski

Świetnie przygotowana trasa, bardzo dobra pogoda zgromadziły prawie 350 zawodników. W rywalizacji FUN (trasa 22,5 km) bezkonkurencyjny zarówno w kategorii Kibice, jak również w kategorii OPEN był reprezentant sekcji kolarskiej Wiary Lecha – Michał Siekierski. W klasyfikacji FUN pań zwyciężyła Joanna Kowalczyk. W rywalizacji PRO (39 km) najlepszy był Daniel Lorenz reprezentujący Wiarę Lecha, który jednocześnie zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej (M5), tuż za nim uplasował się Michał Błajet, który zajął 8. pozycję w M4.

Po raz pierwszy zawodnicy mogli rywalizować w zupełnie nowej serii wyścigów Solid Gravel. Zawody odbywały się na dystansie 120 kilometrów. Najlepszy zawodnik Wiary Lecha – Maciej Czerwiński zajął 13. pozycję. 

Gorące podziękowania należą się głównemu organizatorowi cyklu wyścigów Solid MTB – Maciejowi Richterowi, oraz Gminie Czerwonak, która od wielu lat wspiera zawody sportowe. Organizatorzy pragną również podziękować KKS Lech Poznań, który ufundował vouchery uprawniające do pobrania darmowych wejściówek na mecz Lech Poznań – Korona Kielce.

Other Articles