Polonia Kępno – Wiara Lecha 0:0

Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek w Kępnie, w którym miejscowa Polonia podejmowała Wiarę Lecha. Lechici utrzymali 9. miejsce w ligowej tabeli i są coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania w IV lidze.

Wiara Lecha w swojej 13-letniej historii nie zwykła remisować 0:0. Takim rezultatem przed wyprawą do Kępna zakończyły się ledwie cztery pojedynki, w tym jeden pucharowy, po zakończeniu którego kibice obejrzeli gole, ale w serii rzutów karnych. Wszystkie bezbramkowe mecze odbyły się w latach 2016 – 2020. Blisko cztery lata po ostatnim 0:0 z udziałem lechitów kibice nie obejrzeli bramek w Kępnie. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce za kadencji trenera Łukasza Kubiaka.

Wiara Lecha, wspierana przez ponad 150-osobową grupę kibiców, miała swój moment przed przerwą. Dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki stanął Kacper Dolski, który wystąpił w wyjściowej jedenastce pierwszy raz od końca października zeszłego roku. W pierwszej próbie lepszy okazał się bramkarz gospodarzy, w drugiej skrzydłowy lechitów nieznacznie spudłował. Poloniści stworzyli więcej okazji, ale zaporą nie do przejścia był najlepszy w szeregach Niebiesko-Białych, Mikołaj Nawrowski. W drugiej połowie Wiara Lecha miała duże problemy z grą w ofensywie. Kibole ani razu nie zagrozili bramce bramce kępnian. W końcowych fragmentach podopieczni trenera Łukasza Kubiaka skupili się na utrzymaniu remisu i ten cel zrealizowali.

W następnej kolejce Wiarę Lecha czeka trudne zadanie. Na poznańską Śródkę przyjedzie wicelider tabeli – Nielba Wągrowiec. Pojedynek odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godzinie 19.