Wiara Lecha na trzecim wyścigu z cyklu Bike Maraton

W sobotę, 18 maja odbył się trzeci wyścig z cyklu Bike Maraton. Wiarę Lecha podczas cyklu zawodów reprezentowało trzech zawodników: Małgorzata Graczyk, Michał Siekierski i Paweł Weber.

Fot. Bike Maraton

Trasa trzeciego wyścigu Bike Maraton wiodła przez malownicze, górzyste tereny Polanicy-Zdroju. Ten maraton często kojarzony jest z tym, że nie przejedzie się go czystym rowerem. Tak było i tym razem. Już dzień przed padał deszcz. Prognozy na sobotę były łaskawe na czas startu, ale w trasie co jakiś czas solidnie lunęło przekształcając trasę w śliskie, błotniste ścieżki, które wymagały większej determinacji zawodników oraz umiejętności technicznych. 

Trasa była zróżnicowana: bardzo długie wręcz niekończące się szerokie podjazdy, błotniste wąskie ścieżki jak i zjazdy po mokrych kamieniach. Takie warunki dostarczały zawodnikom dodatkowych wrażeń.

Z sekcji kolarskiej Wiary Lecha z górskimi szlakami zmierzyło się 3 zawodników. Na dystansie MEGA (50 km i ok. 1000 m przewyższeń): Michał Siekierski w kategorii OPEN zajął 12. miejsce, w kategorii M3 – 8., Paweł Weber w kategorii OPEN był 78., natomiast w kategorii M4 – 16. Na dystansie CLASSIC (32 km, ok. 900 m przewyższeń): Małgorzata Graczyk w kategorii OPEN zajęła 9. lokatę, w kategorii K3 była 4. Maraton w Polanicy-Zdroju z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, choć z górami nie żegnają się na długo. Już od piątku zaczną się zmagania na 3-dniowej etapówce Mouflon Tracks w Stroniu Śląskim.

Frekwencja sobotniego Bike Maraton-u była wysoka. W zawodach wzięło udział 720 entuzjastów kolarstwa górskiego, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Other Articles