Przed meczem z Tarnovią

W środę, 29 maja Wiara Lecha rozegra kolejne spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi. Podczas 30. kolejki lechici udadzą się do Tarnowa Podgórnego podtrzymać dobrą passę. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

Historia rywalizacji pomiędzy obiema drużynami to liczne pojedynki sparingowe (ostatni przed startem piłkarskiej wiosny zakończył się przegraną lechitów 2:4) i ledwie jeden mecz ligowy. Ten odbył się 22 października podczas trzynastej serii gier. Rywalizacja trzymała w napięciu do samego końca. Po pełnych dziewięćdziesięciu minutach był remis 1:1 dzięki trafieniu Siergieja Krivetsa, jednak w czwartej minucie doliczonego czasu szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił kapitan Daniel Mankiewicz pewnie wykorzystując rzut karny. Środowy pojedynek będzie wyjątkowy dla kapitana Niebiesko-Białych, który po raz setny założy koszulkę z kolejowym herbem na piersi.

Obecny sezon nie jest udany w wykonaniu Zielono-Czerwonych. W 29 spotkaniach zdołali wygrać tylko 6-krotnie, ponosząc przy tym aż osiemnaście porażek i 5-krotnie dzieląc się punktami. Przed pojedynkiem z Wiarą Lecha zajmują 16. pozycję, które gwarantuje udział w barażach. Tarnovia ma tyle samo punktów co siedemnasta Polonia Kępno i cztery oczka straty do będącej na ostatnim bezpiecznym miejscu Korony Piaski. 15 z 23 punktów tarnowianie zdobyli w domu. Wygrali w czterech meczach z zespołami, które obecnie zajmują miejsca w drugiej połówce tabeli. Z Tarnowa Podgórnego bez punktów wyjechały Mieszko Gniezno, Centra Ostrów Wielkopolski oraz dwie drużyny zamykające ligową stawkę, czyli Polonia Kępno i Pogoń Łobżenica.

Mimo gorszych wyników po stronie Zielono-Czerwonych, oba zespoły w ostatnich kolejkach zanotowały serię trzech starć bez przegranej. Tarnovia zremisowała na wyjeździe z chodzieską Polonią i Ostrovią, a między tymi meczami pokonała na własnym terenie Mieszko Gniezno. Lechici odnieśli dwie domowe wygrane – z Huraganem oraz Nielbą – i wywieźli cenny punkt z Kępna.

Wiara Lecha w środę po raz drugi w historii zagra na stadionie Tarnovii. Pierwsza wizyta miała miejsce w okręgowym Pucharze Polski w poprzednim sezonie. Na zakończenie sierpnia 2022 roku lechici ograli rezerwy tarnowskiego 4-ligowca 3:2.

Mecz Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha odbędzie się w środę, 29 maja o godzinie 17. Miejscem pojedynku będzie stadion przy ulicy 23 Października w Tarnowie Podgórnym.

Other Articles