Daniel Mankiewicz rozegrał sto meczów w Wiarze Lecha

W meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne Daniel Mankiewicz zanotował 100. występ w Wiarze Lecha. Jubileuszowy pojedynek w niebiesko-białych barwach okrasił bramką, która dała lechitom prowadzenie 1:0.

Daniel Mankiewicz dołączył do Wiary Lecha przed startem sezonu 2019/2020. Niestety jego pierwsza kampania, podczas której rozegrał aż 16 z 17 meczów zakończyła się przedwcześnie z uwagi na pandemię. 24-latek zadebiutował w niebiesko-białych barwach już na inaugurację sezonu w pojedynku przeciwko Akademii Reissa (3:3), który odbył się 10 sierpnia 2019 roku. Na boisku stadionu w Grodzisku Wielkopolskim pojawił się w 71. minucie zmieniając Krzysztofa Szenfelda. Pierwszy raz dla Wiary Lecha trafił w swoim piątym występie, który był dla niego także debiutem w pierwszej jedenastce. Bramkarza PKS-u Racot pokonał w 55. minucie. Był to gol podwyższający prowadzenie na 3:0 (mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Kiboli 3:1).

Do Wiary Lecha Mankiewicz dołączył z Orkana Konarzewo, do którego wrócił na rundę jesienną sezonu 2021/2022. Był to jednak epizod. Wiosną tej samej kampanii ponownie został zawodnikiem drużyny kibiców Kolejorza. W koszulce z kolejowym herbem na piersi zagrał 100 meczów, w których zdobył 22 gole. Połowę dorobku strzeleckiego uzyskał w IV lidze. W obecnym sezonie jest najlepszym snajperem Niebiesko-Białych, a także kapitanem drużyny.

Other Articles

Zapowiedź meczu