Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 1:2

W meczu dwóch drużyn będących niepokonanymi od trzech spotkań górą byli piłkarze Wiary Lecha. Do siatki dla lechitów trafiali rozgrywający setny mecz w niebiesko-białych barwach Daniel Mankiewicz oraz grający swój przedostatni w karierze piłkarskiej Błażej Telichowski.

Pierwsze minuty rywalizacji pokazały, kto tego dnia był faworytem. Kibole posiadali piłkę i szukali swoich szans w ataku pozycyjnym, natomiast Tarnovia musiała skupić się na obronie dostępu do własnej bramki. Niespodziewanie w 9. minucie, w jednej z nielicznych akcji gospodarzy sędzia podyktował rzut karny za faul Mateusza Szeląga. Na szczęście dla Niebiesko-Białych, wykonawca spudłował strzałem ponad poprzeczką. W 24. minucie lechici wyszli na prowadzenie. Bartosz Świątek zagrał piłkę w pole karne do Daniela Mankiewicza, a ten dzięki umiejętnemu zastawianiu się został sfaulowany przez zawodnika Tarnovii. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Strata gola podziałała mobilizująco na Zielono-Czerwonych, którzy uaktywnili się i zaczęli wykazywać większą inicjatywę. Przez dziesięć minut akcja toczyła się tylko na połowie gości. Nawałnica została jednak przetrwana, a nawet udało się odgryźć. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy z prawej flanki przed pole karne z piłką zszedł Duda i dobrym strzałem po bliższym rogu tylko obił poprzeczkę. Do przerwy Wiary Lecha prowadziła 1:0.

Początek drugiej części spotkania był bardziej widowiskowy dla kibiców. Obie drużyny na zmianę wyprowadzały ataki aż większe zagrożenie spowodowała ofensywa lechitów. Po rozegraniu na prawym skrzydle na głowę Mateusza Packa zacentrował Dominik Bednarek, lecz jego uderzenie głową dwukrotnie podskoczyło na górnym obramowaniu. Otwarty styl gry, jak się okazało, miał również swoje konsekwencje. W 54. minucie Tarnovia wyprowadziła kontrę prawą stroną, a podanie spod linii końcowej w szesnastkę zakończyło się nieudanym wślizgiem Bednarka, który sprokurował drugi rzut karny w tym meczu dla gospodarzy. Z tej sytuacji niestety tylko połowicznie udało się wyjść obronną ręką, ponieważ strzał napastnika na poprzeczkę udanie sparował Wincenty Olesienkiewicz, jednak przy poprawce nie był w stanie już zareagować. Chwilę później tarnowianie wyszli po raz kolejny z akcją prawym skrzydłem, co poskutkowało faulem tuż przed polem karnym Niebiesko-Białych w wykonaniu Szeląga. Obrońca lechitów otrzymał za to drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gra w przewadze osłabiła koncentrację Zielono-Czerwonych. W 62. minucie Kibole wywalczyli rzut rożny, Świątek perfekcyjnie zagrał na dalszy słupek, a swoją szansę na trafienie głową wykorzystał Błażej Telichowski. W końcowych fragmentach spotkania Tarnovia wyraźniej doszła do głosu, ale defensywa poznaniaków nie dała się zaskoczyć.

Dzięki zwycięstwu lechici mocniej zaznaczyli chęć do pozostania w górnej połowie tabeli. Mimo gry w osłabieniu przez prawie czterdzieści minut, pokazali co to znaczy kibolski charakter i nie odpuścili do samego końca. Również najważniejsi przeciwnicy w walce o wyznaczony cel nie próżnowali, zarówno Mieszko jak i Polonia Chodzież wygrali swoje pojedynki i trzymają się bardzo blisko. Niebiesko-Biali do siódmej Victorii Września tracą trzy punkty. Następna okazja by przedłużyć serię czterech spotkań bez porażki nadarzy się w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. Starcie z ostatnią w stawce Pogonią Łobżenica będzie jednocześnie ostatnim meczem w karierze piłkarskiej Błażeja Telichowskiego.