Obra Zbąszyń – Wiara Lecha 4:3

Mecz na stulecie Obry Zbąszyń zakończył się wygraną gospodarzy 4:3. Bramki dla Wiary Lecha zdobyli Zbigniew Zakrzewski, Błażej Telichowski i Mateusz Szeląg.

Pojedynek z Wiarą Lecha był dla Obry Zbąszyń uświetnieniem obchodów 100-lecia. Na trybunach pojawiło się ponad 200 osób, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa Kiboli Kolejorza z Zachodniej Flanki Wielkopolski (FC Zbąszyń i FC Nowy Tomyśl).

Lechici przybyli do Zbąszynia w eksperymentalnym, ale jednocześnie bardzo ciekawym zestawieniu. W składzie pojawili się Jarosław Araszkiewicz, Zbigniew Zakrzewski i Błażej Telichowski, a także pamiętający pierwszy, historyczny mecz Wiary Lecha – Jarosław Sałata, Artur Adamski oraz Jakub Nowak. Na boisku pojawiło się dwóch byłych kapitanów DWL – Maciej Łaszyński i Stanisław Makowski oraz zawodnicy, którzy w poprzednich latach zakończyli grę w drużynie kibiców – Jan Makowski, Marcin Surowiec, Krzysztof Stachowiak i Marcin Mazurek. Obecny IV-ligowy skład Niebiesko-Białych reprezentowało ośmiu zawodników (oprócz Adamskiego i Nowaka zagrali Kuba Kałżyński, Mateusz Szeląg, Maksymilian Walczak, Jakub Kieliszewski i Piotr Makowski), a występujące w B-klasie rezerwy trzech graczy (obok Łaszyńskiego wystąpili Jakub Pawlaczyk i Dawid Białas). W innej roli pojawił się także kierownik, Karol Jaroni, który również został desygnowany do gry.

Wiara Lecha bardzo dobrze rozpoczęła towarzyskie zawody rozgrywane w upalnej aurze. Niebiesko-Biali przed zmianą stron dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. W 5 min strzelanie rozpoczął Zbigniew Zakrzewski, a w 23 min Błażej Telichowski trafił na 2:1. Gospodarze skutecznie odpowiadali. W 14 i 29 min dwa razy znaleźli sposób na defensywę poznaniaków. O zwycięstwie Obry zadecydowały pierwsze fragmenty drugiej odsłony. Zbąszynianie po trafieniach z 55 i 68 min osiągnęli dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze powinni prowadzić wyżej, ale nie zdołali pokonać Sałaty z jedenastego metra, a następnie w dogodnych sytuacjach w sobie tylko wiadomy sposób pudłowali. Ostatni kwadrans należał do Wiary Lecha. Lechici udokumentowali przewagę jedną bramką. W 82 min strzelanie zakończył Mateusz Szeląg. Obra pokonała Wiarę Lecha 4:3.

Pojedynek ze zbąszynianiami oficjalnie zakończył sezon 2023/2024. Lechici do treningów wrócą w połowie lipca.

Obra Zbąszyń – Wiara Lecha 4:3 (2:2)
Bramki: 14′ 29′ 55′ 68′ – 5′ Zbigniew Zakrzewski, 23′ Błażej Telichowski, 82′ Mateusz Szeląg
DWL: Jarosław Sałata – Jakub Nowak, Kuba Kałżyński, Artur Adamski, Mateusz Szeląg – Marcin Mazurek, Maksymilian Walczak, Jarosław Araszkiewicz, Dawid Białas – Błażej Telichowski, Zbigniew Zakrzewski. Z ławki rezerwowych na boisko weszli: Maciej Łaszyński, Stanisław Makowski, Jakub Pawlaczyk, Bartosz Świątek, Jakub Kieliszewski, Piotr Makowski, Karol Jaroni, Krzysztof Stachowiak, Marcin Surowiec, Jan Makowski.

Other Articles

Zapowiedź meczu
Wieści z klubu
13 lat KKS Wiary Lecha