Wiara Lecha zagra na 100-lecie Obry Zbąszyń

W sobotę, 29 czerwca Wiara Lecha rozegra mecz towarzyski z Obrą Zbąszyń. Pojedynek będzie głównym punktem obchodów 100-lecia zbąszyńskiego klubu. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 18.

Obchodząca w 2024 roku setną rocznicę powstania, Obra Zbąszyń w zakończonym niedawno sezonie występowała w Klasie Okręgowej. Kampania, podczas której zbąszynianie byli zamieszani w walkę o utrzymanie zakończyła się sukcesem. Obra zajęła bezpieczne 10. miejsce. W 30 meczach wywalczyła 39 punktów, na które złożyło się 12 zwycięstw i 3 remisy. Wiara Lecha również zajęła 10. lokatę, z tym, że w IV lidze. Był to debiutancki sezon lechitów na tym poziomie rozgrywkowym.

Lechici udadzą się do Zbąszynia w ciekawym zestawieniu. W bramce zagra Jarosław Sałata, który obecnie reprezentuje Niebiesko-Białych w rozgrywkach futsalowych. W przeszłości Sałata był kapitanem Wiary Lecha, a także jedynką w latach 2011 – 2014. Wystąpił wspólnie z Arturem Adamskim i Jakubem Nowakiem w pierwszym, historycznym meczu DWL. W kadrze na mecz z Obrą znaleźli się także byli piłkarze Lecha Poznań – Błażej Telichowski, Jakub Wilk i Zbigniew Zakrzewski oraz legenda Kolejorza – Jarosław Araszkiewicz. Do gry gotowi będą byli gracze Wiary Lecha – Marcin Mazurek, Maciej Łaszyński i Krzysztof Stachowiak. Swoją szanse na placu gry ma otrzymać również kierownik drużyny, Karol Jaroni.

Pojedynek z okazji 100-lecia Obry Zbąszyń odbędzie się w sobotę, 29 czerwca o godzinie 18 na stadionie „Orzeł” przy ulicy Senatorskiej.

Other Articles