Maraton Rowerowy w Złotoryi: Wyjątkowe Wyzwanie na Wilczej Górze.

9 czerwca 2024 roku w malowniczej krainie wygasłych wulkanów, na Wilczej Górze w Złotoryi, odbył się czwarty etap cyklu Bike Maraton. Start i miasteczko zawodów zlokalizowane były w sercu tego urokliwego miejsca, przyciągając niemal 800 zawodników gotowych zmierzyć się z wymagającą trasą.

**Rywalizacja na dwóch dystansach**

Z naszej drużyny na linii startu stanęły cztery osoby. Michał i Paweł rozpoczęli wyścig z pierwszego sektora na dystansie mega, liczącym 54 km i mającym przewyższenia wynoszące 1500 metrów. Tomek i Gosia ruszyli z sektora szóstego na dystansie classic – 33 km z 800 metrami przewyższeń.

Początek trasy prowadził w dół po asfalcie, co dało uczestnikom chwilę na nabranie prędkości i rozgrzanie się. Jednakże, kiedy pojawiła się strzałka skrętu w las, zaczęło się prawdziwe wyzwanie. Trasa okazała się bardzo urozmaicona, pełna technicznych elementów wymagających dużej koncentracji i umiejętności. Zawodnicy musieli zmierzyć się również z długim asfaltowym podjazdem, który stanowił test wytrzymałości.

Podczas wyścigu Tomek napotkał drobne przygody. Pomylił trasę, co zmusiło go do nadrobienia kawałka drogi. Dzięki temu jednak po raz drugi spotkał się z Gosią, która miała problem z tylnym kołem, z którego uchodziło powietrze. Tomek nie zawahał się pomóc, co tylko podkreśliło ducha współpracy i solidarności w naszej drużynie.

Wisienką na torcie był długi podjazd prowadzący do mety, który stanowił ostateczne wyzwanie dla wszystkich zawodników. Trzeba było wykrzesać z siebie ostatnie pokłady energii.

Cała nasza ekipa pomyślnie ukończyła wyścig, osiągając znakomite wyniki:

  • Michał: 8. miejsce open, 4. miejsce w kategorii M3
  • Paweł: 25. miejsce open, 4. miejsce w kategorii M4
  • Tomek: 226. miejsce open, 41. miejsce w kategorii M45
  • Gosia: 241. miejsce open, 10. miejsce open kobiet, 3. miejsce w kategorii K3

Zawody w Złotoryi na długo pozostaną w naszej pamięci jako jedno z najbardziej malowniczych i jednocześnie wymagających wyzwań w kalendarzu Bike Maratonu.

Sekcja Rowerowa Wiary Lecha

CAT.SHOP.PL

Serwis rowerowy pakamera

Martombike Original

Other Articles

Relacje meczowe
Zapowiedź meczu