Mieszko Gniezno – Wiara Lecha 4:2

Dwiema porażkami z rzędu Wiara Lecha zakończyła debiutancki sezon w IV lidze. W meczu wieńczącym całoroczną pracę lechici ulegli w Gnieźnie 2:4, a bramki dla przyjezdnych zdobyli Kacper Osajda i Mikołaj Hudziak.

Pojedynek rozgrywany na stadionie Mieszka od początku był wyrównany, choć więcej z gry mieli Niebiesko-Biali. Nie pozwalali oni na zbyt wiele gospodarzom, przy okazji tworząc kilka ciekawych akcji zakończonych strzałami. Większa aktywność w końcu popłaciła i dała pożądany efekt. W 15. minucie Kibole wykonywali rzut wolny z okolic trzydziestego metra. Będący przy piłce Bartosz Świątek dośrodkował w centrum pola karnego naprzeciwko lewego słupka, a wbiegający w to miejsce Kacper Osajda uderzeniem z głowy posłał futbolówkę do siatki ku uciesze ponad 250-osobowej grupy kibiców Kolejorza. Po stracie gola Mieszko ruszył do przodu i od tego momentu oba zespoły regularnie starały się zaskoczyć przeciwną defensywę. Na nieszczęście gości konkretniejsi okazali się Biało-Niebiescy. Równo dziesięć minut po pierwszym trafieniu, mieli oni rzut z autu niedaleko szesnastki i wystarczyło krótkie rozegranie, by nieupilnowany zawodnik pomknął w stronę bramki poznaniaków. Gdy znalazł się na skraju prawej części pola karnego, zdecydował się na precyzyjne uderzenie po ziemi, które szczęśliwie odbiło się od lewego słupka i wpadło do bramki. Wyrównanie rezultatu jeszcze bardziej rozochociło gnieźnian, którzy zdominowali ostatni kwadrans pierwszej połowy. Kilkukrotnie zdążyli napędzili stracha Wiarze Lecha, ale do przerwy utrzymał się remis.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego trafienia dla lechitów. W 52. minucie bramkarz gospodarzy nieudanie zagrał w centrum placu gry przed szesnastkę. Tam futbolówka trafiła pod nogi Mikołaja Hudziaka, który nie namyślając się poprawił ją sobie i mocnym strzałem w lewy dolny róg nie dał szans golkiperowi. Biało-Niebiescy robili co mogli, natomiast tego dnia dobrze dysponowany był bramkarz lechitów, Wincenty Olesienkiewicz, który niejednokrotnie ratował zespół swoimi paradami. Na dalszy przebieg spotkania miała wpływ druga żółta kartka dla Kuby Kałżyńskiego z 67. minuty. Zadanie utrzymania prowadzenia przez Wiarę Lecha została mocno utrudnione. Na pierwszy efekt gry w osłabieniu trzeba było poczekać tylko kilka chwil. Piłka z rzutu wolnego dla Mieszka na lewym skrzydle została wysoko przerzucona na drugą stronę pola karnego, po czym zgrana na piąty metr, gdzie nastąpił lekki chaos, aż dopadł do niej napastnik i umieścił w siatce uderzeniem z powietrza. W pewnym momencie wydawało się, że taki wynik uda się obronić, lecz tym razem szczęście uśmiechnęło się do gnieźnian. W 88. minucie Niebiesko-Biali popełnili błąd w rozegraniu, po którym gracz rywali ruszył prawą flanką, a gdy wbiegł w szesnastkę, podał po ziemi w kierunku partnera będącego po drugiej stronie. Chcąc uprzedzić strzał, niefortunnie interweniował Dominik Bednarek, wślizgiem pakując futbolówkę do swojej bramki. Na dobicie jeszcze w 96. minucie szybki skrzydłowy Biało-Niebieskich obiegł wzdłuż linii całą połowę boiska, po czym zszedł do środka i wycofał piłkę zagraniem na piąty metr. Pierwszą okazję wybronił Olesienkiewicz, ale na dobitkę nie mógł już nic poradzić.

Porażka w tym meczu sprawiła, że Mieszko przeskoczył w tabeli Wiarę Lecha, która debiutanckie rozgrywki IV ligi zakończyła na 10. miejscu. Patrząc na przedsezonowe prognozy, jest to zdecydowanie sukces dla klubu i dobra prognoza przed kolejnymi zmaganiami. Awans do III ligi natomiast osiągnęła Kotwica Kórnik, prezentująca najrówniejszą formę ze wszystkich drużyn. Teraz DWL czeka letnia przerwa, a start nowego sezonu zaplanowany został na początek sierpnia.