Bike Adventure 2024

Czteroetapowy wyścig po bezdrożach Izerów i Karkonoszy co roku przyciąga fanów kolarstwa górskiego nie tylko z całej Polski, ale również z innych krajów. Na starcie można było spotkać czołowych zawodników z Czech, Słowacji, Litwy, Szwecji, Belgii, Niemiec, Estonii i Danii. W tegorocznej edycji wystartowało dziewięciu kolarzy z Sekcji Rowerowej Wiary Lecha. Dwóch z nich rywalizowało na dystansie PRO, a siedmiu na dystansie CLASSIC.

Szklarska Poręba doskonale jest znana nie tylko narciarzom, ale również kolarzom górskim. Tegoroczna edycja Bike Adventure podzielona została na dwie kategorie: PRO i CLASSIC.
Zawodnicy na dystansie PRO mieli do pokonania około 240 kilometrów i prawie 7500 metrów przewyższeń; CLASSIC to 120 kilometrów i około 3800 metrów „pod górkę”.

Pogoda nie była sprzymierzeńcem zawodników. Deszcze, burze i bardzo wysoka temperatura towarzyszyły sportowym zmaganiom od początku do końca. W tym wyściu liczy się nie tylko kondycja i doskonała wydolność, lecz również, a może przede wszystkim techniczne umiejętności jazdy na rowerze. Etapy poza ciężkimi podjazdami, technicznymi i niesamowicie szybkimi zjazdami naszpikowane były wymagającymi „singlami”, kamienistymi fragmentami, gdzie sekunda nieuwagi kosztować mogła nie tylko stratę czasową, ale również spory uszczerbek na zdrowiu. 

Kibole zaprezentowali się bardzo dobrze, choć do efektownego sukcesu brakowało odrobiny szczęścia. Drużynowo Wiara Lecha zajęła 8 pozycję. Niesamowity pech towarzyszył Michałowi Siekierskiemu, który po trzech etapach zajmował 7 pozycję OPEN z olbrzymimi szansami na awans o dwa oczka. Niestety, 12 kilometrów przed metą czwartego etapu defekt roweru uniemożliwił dalszą rywalizację. 

Kibolscy kolarze w pełni zdrowia ukończyli wyścig, co niestety nie udało się ponad 30 zawodnikom. Po chwilo odpoczynku zawodników Wiary Lecha czekają kolejne wyzwania w serii SOLID MTB, Kaczmarek Electric, oraz w etapówce „Sudety MTB”.

Wiarę Lecha reprezentowali:
Dystans PRO:
Michał Siekierski 
Paweł Weber 
Dystans CLASSIC:
Dawid Kościuszko
Jacek Schroeder
Tomasz Miklejewski
Sławomir Brodala
Zbigniew Kowalczyk
Krzysztof Jeger
Mateusz Jeger

Other Articles