Karol Jaroni w zarządzie Stowarzyszenia Wiara Lecha

We władzach Stowarzyszenia Wiara Lecha nastąpiły dwie zmiany. Karol Jaroni został wybrany na członka zarządu, natomiast pełniący do tej pory tą funkcję Marcin Kawka został wiceprezesem.

Przygoda Karola Jaroniego z Wiarą Lecha rozpoczęła się na początku 2015 roku. To wtedy ówczesny 16-latek pojawił się na naborze do występującej wówczas w A-klasie sekcji piłki nożnej. Ostatecznie trenera Dariusza Kustonia nie przekonał do siebie. Kilka miesięcy później od prezesa Pawła Piestrzyńskiego otrzymał propozycję zostania kierownikiem drużyny, która pewnym krokiem zmierzała w kierunku Klasy Okręgowej. Jaroni zadebiutował w tej roli w przedostatniej kolejce w Kleszczewie, gdzie lechici po wygranej 2:0 świętowali awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drugi mecz nowego kierownika przypadł na pojedynek z Orkanem Jarosławiec, który odbył się na głównej płycie stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

Po dziewięciu latach Jaroni został wybrany członkiem zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha. Zajął miejsce Marcina Kawki, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa. Sternikiem klubu sportowego kibiców Kolejorza pozostał Paweł Piestrzyński.

Karol jest kimś więcej niż kierownikiem drużyny. To człowiek orkiestra, dzięki któremu Wiara Lecha cały czas się rozwija. Jego zaangażowanie w działalność całego stowarzyszenia zostało zauważone i nagrodzone. Cieszę się, że Karol będzie pomagał mi i Marcinowi Kawce w podejmowaniu kluczowych decyzji w Wiarze Lecha – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes WL.

Jestem dumny, że od 9 lat mogę współtworzyć Wiarę Lecha i uczestniczyć w rozwoju tego projektu. Powołanie do zarządu odbieram jako obdarzenie mnie jeszcze większym zaufaniem, ale także odpowiedzialnością. Mam nadzieję, że dzięki temu Niebiesko-Biała lokomotywa jeszcze bardziej przyspieszy i nasz Klub dalej będzie się sukcesywnie rozwijał zarówno sportowo, biznesowo jak i marketingowo – powiedział Karol Jaroni, nowy członek zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha.

Other Articles