MCKS Czeladź – Wiara Lecha 69:72

Zwycięstwem 72:69 Wiara Lecha zakończyła rywalizację na turnieju półfinałowym w Piasecznie. W ostatnim spotkaniu podopieczni Darii Mieloszyńskiej-Zwolak pokonali MCKS Czeladź i zajęli trzecie miejsce w grupie F.

Ostatni mecz Wiary Lecha był pojedynkiem o trzecie miejsce w grupie F. Niebiesko-biali zmierzyli się w nim z innym zespołem, który w pierwszych dwóch spotkaniach poniósł dwie porażki. Po pierwszej odsłonie minimalnie lepsi byli zawodnicy z Czeladzi, którzy wygrywali różnicą dwóch punktów. Decydująca o losach meczu okazała się trzecia kwarta. Wiara Lecha wygrała ją 23:14 i na ostatnią część gry wychodziła z przewagą siedmiu punktów. MCKS walczył do końca o korzystny rezultat, wygrał czwartą kwartę, ale w całym spotkaniu okazał się o słabszy o trzy oczka od koszykarzy z Poznania.

Najwięcej punktów dla Wiary Lecha, ale i w całym spotkaniu, zdobył Paweł Lachowski, który wywalczył 21. oczek. Został wybrany przez organizatorów MVP spotkania.

Pojedynek z MCKS Czeladź był ostatnim meczem Wiary Lecha w sezonie 2020/21.

MCKS Czeladź – Wiara Lecha 69:72 (16:16, 18:16, 14:23, 21:17)

WL: Paweł Lachowski 21, Krzysztof Martuzalski 8, Konrad Sobczak 7, Kamil Pleskot 7, Jakub Szczepański 7, Jacek Wyrwas 6, Michał Banasik 5, Maciej Menesiak 5, Damian Dawidziński 4, Paweł Pampuch 2, Kamil Jakubowski 0, Łukasz Gruszczyński 0
Więcej statystyk: klik!