Wiara Lecha – Promień Krzywiń 2:0

Wiara Lecha pokonała w meczu 28. kolejki Promień Krzywiń 2:0. Bramki dla drużyny kibiców strzelali Jakub Pawlaczyk i Kacper Dolski.

Wiara Lecha zwycięstwem przywitała kibiców Kolejorza, którzy wybrali się na śródecką trybunę. Ta była zamknięta aż siedem miesięcy. Na mecz wybrało się ponad stu Kiboli. Po zakończeniu pojedynku wspólnie ze swoimi kolegami po szalu mogli cieszyć się z szóstej domowej wygranej z rzędu.

Pojedynek sąsiadów w tabeli był jednostronnym widowiskiem, które przyniosło ledwie dwie bramki. Kibole stworzyli sporo okazji bramkowych jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Do końca pierwszej połowy Promień dzielnie się bronił i na przerwę schodził z bezbramkowym remisem. Wiara Lecha wynik otworzyła po zmianie stron. W 54 min piłkę z prawej strony dośrodkował Kacper Dolski, a jego zagranie strzałem głową wykończył Jakub Pawlaczyk. Dziesięć minut później było już 2:0. Michał Pecold znakomicie zagrał do Dolskiego, który wygrał pojedynek z rywalem i efektownym strzałem z dystansu pokonał golkipera gości. Do końca spotkania Lechici kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając rywalom na stworzenie okazji do zdobycia kontaktowej bramki.

Do gry po kontuzji wrócił Zbigniew Zakrzewski, a po dyskwalifikacji za czerwoną kartkę Artur Adamski. Niestety już w 11 min w wyniku urazu boisko opuścił przedwcześnie Krzysztof Szenfeld. W następnym spotkaniu przeciwko Patrii nie zagra wspomniany Adamski, który został ukarany czwartą żółtą kartką.

W najbliższym spotkaniu podopieczni Łukasza Kubiaka rozegrają mecz zaległy z Patrią Buk. Pojedynek w ramach 21. kolejki odbędzie się w środę, 19 maja o godzinie 20:15 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.