Zwycięski powrót trampkarzy do Robakowa

W meczu 6. kolejki II ligi okręgowej trampkarzy Wiara Lecha pokonała Błękitnych Owińska 4:2. Była to druga wygrana z rzędu podopiecznych Piotra Borowskiego i Jarosława Araszkiewicza.

Od listopada zeszłego roku trampkarze Wiary Lecha czekali na powrót do ligowego grania w Robakowie. Wcześniejsze domowe spotkania zaplanowane na rundę wiosenną w roli gospodarzy niebiesko-biali rozgrywali w Szczodrzykowie. Na pożegnanie z sąsiednim boiskiem pokonali Koziołka Poznań. Tydzień później w bardzo dobrym stylu powitali z powrotem obiekt przy ulicy Szkolnej w Robakowie.

Nowa płyta przyniosła szczęście zespołowi prowadzonemu przez dwójkę trenerów – Piotra Borowskiego i Jarosława Araszkiewicz. Wiara Lecha pokonała Błękitnych Owińska 4:2. Wynik na początku spotkania otworzył Witold Wypych, który po efektownym uderzeniu pokonał golkipera gości. Po zmianie stron niebiesko-biali występujący, z racji koszulek Błękitnych, w bordowo-białym komplecie wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie trafił Franciszek Werner, a w 47 min na 3:0 wynik podwyższył Jakub Tatarynowicz. Strzelanie dla WL zakończył najmłodszy na boisku, czyli 12-letni Wypych. Po czwartym golu dla Lechitów do pracy wzięli się zawodnicy Błękitnych, którzy w końcówce napędzili stracha pewnym siebie gospodarzom. Goście strzelili dwa gole.

Wiara Lecha wygrała 4:2. Była to druga wygrana z rzędu, która dała awans na trzecią lokatę. W następnej kolejce Lechici z Robakowa podejmą u siebie Pelikana Niechanowo. Pojedynek w ramach 7. kolejki odbędzie się w sobotę 29 maja o godzinie 10:00.

II Liga Okręgowa (runda wiosenna) 2020/2021

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska