Basket Team Suchy Las – Wiara Lecha 67:63

W meczu 1. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha przegrała po dogrywce wyjazdowy mecz z Basketem Suchy Las 63:67. Najwięcej punktów dla niebiesko-białych zdobył Paweł Pampuch.

W sobotę , 2 października koszykarze Wiary Lecha rozpoczęli swój trzeci sezon w rozgrywkach III ligi. Na starcie rozgrywek sezonu 2021/2022 niebiesko-biali gościli w pobliskim Suchym Lesie, gdzie rywalizowali z miejscowym Basket Team-em. Gospodarze sobotniego meczu pierwsi opanowali nerwy i prowadzili już 11:2, ale wygrali pierwszą kwartę tylko 11:8. W drugiej części I połowy podopieczni Mateusza Dwornika i Jarosława Jechorka zaczęli prowadzić swoją grę i zwyciężyli tą część gry wynikiem 20:18 doprowadzając do jednopunktowej straty do przerwy meczu (29:28). Niski wynik punktowy był efektem dobrej gry obronnej Lechitów, ale też słabszej skuteczności podkoszowej. Wiele bardzo ładnych akcji niestety nie kończyło się celnymi rzutami i rezultat do przerwy zapowiadał dalsze emocje w kolejnych kwartach.

Tak też się stało. Koszykarze Wiary Lecha popełnili kilka strat, a przeciwnicy trafili pod rząd kilka razy za trzy punkty i uciekli niebiesko-białym w połowie trzeciej kwarty na 12 pkt. Kibice miejscowych byli pewni, że jest już „po meczu” jednak charakter i walka na parkiecie doprowadziły WL do wygrania tej części gry 21:19 i objęcia prowadzenia w całym spotkaniu 49:48. Ostatnia kwarta to walka na całego, kosz za kosz. Prowadzenie zmieniało się praktycznie z każdą akcją. Na kilkanaście sekund zawodnicy Wiary Lecha mieli szansę trafić za 3 pkt, lecz rzucona piłka zatańczyła na obręczy i ostatnia część gry zakończyła się wynikiem 56:56. Dogrywka! Można by powiedzieć, że niebiesko-biali byli chyba już myślami na meczu Kolejorza ze Śląskiem, gdyż zaczęli słabo doliczony czas gry i pozwolili uciec rywalom na kilka punktów, ale po raz kolejny nasz zespół podjął walkę i miał szansę doprowadzić do kolejnego remisu. Niestety to drużyna z Suchego Lasu cieszyła się ze zwycięstwa po ostatniej syrenie zawodów.

W 2. kolejce Wiara Lecha zmierzy się w Ostrowie Wielkopolskim z drugim zespołem mistrzów Polski. Pojedynek z miejscową Stalą zostanie rozegrany w sobotę 9 października o godzinie 17:30.

Basket Team Suchy Las – KKS Wiara Lecha 67:63 po dogrywce (11:8, 18:20, 19:21, 8:7, 9:7)

Wiara Lecha: Paweł Pampuch 25, Jakub Szczepański 8, Konrad Sobczak 6, Marcin Szorcz 6, Łukasz Zawodniak 6, Maciej Menesiak 5, Marcin Górecki 4, Michał Banaszak 3,  Damian Dawidziński 0, Łukasz Gruszczyński, Kosma Sobczak, Jakub Stankowski.