Wiara Lecha – Korona Stróżewo 3:1

W meczu 7. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała Koronę Stróżewo 3:1. Bramki dla poznaników zdobyli Marcin Daniel (dwie) i Dawid Kaczmarek. Kibole utrzymali pozycję wicelidera rozgrywek.

Wiara Lecha w niedzielne popołudnie rozegrała przeciętne spotkanie. Kibole grali wolno i ospale, co wykorzystywali rywale groźnie kontratakując. Lechici pomimo słabszej dyspozycji stworzyli sobie klarowniejsze sytuacje bramkowe i po pierwszej odsłonie powinni zamknąć mecz. Na wysokości zadania stawał jednak bramkarz ze Stróżewa, który bronił w beznadziejnych sytuacjach. Przed przerwą skapitulował raz, gdy po podaniu Eryka Lubienieckiego piłkę do siatki skierował Dawid Kaczmarek. Od 20 min Kibole prowadzili 1:0. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 35 min, gdy Korona wyrównała po strzale z jedenastu metrów.

W drugiej połowie bramka dla gości wisiała w powietrzu, ale to Kibole na koniec spotkania przechylili szalę na swoją korzyść. W 81 min Marcin Daniel po pięknym uderzeniu z 25 m wyprowadził Wiarę Lecha na prowadzenie, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Korony i ustalił wynik pojedynku na 3:1.

Kolejny mecz Wiara Lecha rozegra na wyjeździe w Gołańczy. Pojedynek 8. kolejki V ligi odbędzie się w sobotę 9 października o godzinie 14.