Stal II Ostrów Wielkopolski – Wiara Lecha 69:81

W 2. kolejce rozgrywek III ligi koszykarzy zespół Wiary Lecha pewnie pokonał w Ostrowie Wielkopolskim drugi zespół Stali 81:69.

Początek meczu w wykonaniu niebiesko-białych był nerwowy, ale w miarę szybko udało się uspokoić grę w obronie i spokojnie budować akcje punktowe. Zespół gospodarzy przyjął dość prostą taktykę polegającą na szukaniu rzutów trzypunktowych, których skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:13 dla Wiary Lecha. Przed przerwą koszykarzom Stali udało się doprowadzić do wyrównania. Tę fazę meczu Kolejorz rozpoczął spokojnie, wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, ale Stalowcy wykorzystali nieskuteczność Lechitów i zdołali odrobić straty. Gospodarze wygrali drugą kwartę 21:18.

W trzeciej części gry koszykarzom Wiary Lecha udało się zbudować bezpieczną przewagę. Do kosza Ostrowian wpadło kilka rzutów za trzy punkty, dzięki czemu podopieczni Mateusza Dwornika i Jarosława Jechorka wygrali kwartę różnicą dziesięciu oczek. Po trzech kwartach koszykarski Kolejorz wygrywał 59:49. Ostatnie dziesięć minut spotkania było wymianą ciosów. W rywalizacji kosz za kosz udało się niebiesko-białym zwiększyć przewagę do dwunastu punktów, a cały mecz wygrać 81:69. Wygrana mogła być bardziej okazała. Niestety Lechici nie popisali się przy rzutach osobistych marnując ich aż trzynaście.

W Ostrowie Wlkp. koszykarską Wiarą Lecha wspierał miejscowy FC Lecha wsparty kilkoma osobami, które przyjechały z Poznania.

W 3. kolejce Wiara Lecha zagra trzeci mecz na wyjeździe. W sobotę 16 października o godzinie 18 niebiesko-biali zmierzą się z Basketem Piła.

BM Stal Ostrów Wlkp. – Wiara Lecha 69:81 (13:16, 21:18, 15:25, 20:22)

Punkty dla Wiary Lecha: Kacper Żebrowski 16, Konrad Sobczak 15, Michał Banaszak 12, Paweł Pampuch 12, Jakub Szczepański 11, Marcin Szorcz 5, Łukasz Zawodniak 4, Damian Dawidziński 2, Marcin Górecki 2, Maciej Menesiak 2, Łukasz Gruszczyński 0, Kosma Sobczak 0