Wiara Lecha – Pogoń Łobżenica 8:3

Wiara Lecha wygrała w meczu 11. kolejki V ligi z Pogonią Łobżenica 8:3. Bramki pomiędzy sobą rozdzieliło czterech Lechitów: Dawid Kaczmarek, Błażej Telichowski, Marcin Mazurek i Jakub Wilk.

Niebiesko-biali nie zatrzymują się. W starciu z czwartą Pogonią Łobżenica odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie, które było siódmą wygraną z rzędu. Kibole zachowali pozycję wicelidera i w dalszym ciągu mają punkt straty do liderującej Noteci Czarnków, która pokonała u siebie Błękitnych Wronki 5:0.

Hit 11. kolejki w V lidze dostarczył aż jedenastu bramek. Osiem z nich na swoje konto zapisali kibice Kolejorza. Wynik w 12 min otworzył Jakub Wilk wykańczając pięknym uderzeniem z szesnastu metrów koronkową akcję całego zespołu. Po trzech minutach było już 2:0. Kapitalne zagranie Wilka wykończył Dawid Kaczmarek. W kolejnych fragmentach spotkania dali o sobie znać goście z Łobżenicy, którzy pomimo niekorzystnego rezultatu prezentowali ładny dla oka, ofensywny futbol. W końcowym rozrachunku miało to przełożenie na wynik, który był iście hokejowy. Pierwszą okazję do złapania kontaktu z Lechitami Pogoń zaprzepaściła w 23 min, gdy rzut karny wybronił Mikołaj Nawrowski. Młody golkiper Wiary Lecha skapitulował cztery minuty później. Gdy wydawało się, że goście mogą za chwilę odpowiedzieć Kibolom bramką wyrównującą to swojego drugiego gola w meczu zdobył Kaczmarek. Do końca pierwszej odsłony Wiarze Lecha udało się jeszcze dwa razy pokonać bramkarza Pogoni – w 38 min uczynił to Marcin Mazurek, a trzy minuty przed zejściem na przerwę skutecznie rzut karny wykonał Błażej Telichowski. Po pierwszej połowie podopieczni Łukasza Kubiaka wygrywali 5:1.

Po zmianie stron, w początkowych fragmentach drugiej części trwała wymiana ciosów. Między 51, a 59 min padły aż cztery gole – po dwa z każdej ze stron. Bramki dla Wiary Lecha zdobywali Kaczmarek i Mazurek. Wynik potyczki w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił Telichowski. Kibole wygrali 8:3.

W następnej kolejce Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka. Pojedynek odbędzie się w sobotę 6 listopada o godzinie 12.

V Liga 2021/2022

Stadion MOS przy ulicy Gdańskiejul. Gdańska 1, Poznań

30 października 202117:00
(11)
Pogoń Łobżenica
8 - 3

Bramki: 15′ 29′ 51′ Dawid Kaczmarek, 38′ 56′ Marcin Mazurek, 42′ 90+3′ Błażej Telichowski, 12′ Jakub Wilk – 27′ 54′ 59′

Żółta kartki: Jan Makowski, Dawid Czerniejewicz (obaj Wiara Lecha)

Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Patryk Olaszczyk, Błażej Telichowski, Maciej Łaszyński – Dawid Czerniejewicz (65. Dominik Bednarek), Jan Makowski (60′ Marcin Daniel), Tomasz Smura (72. Hubert Ziółkowski), Jakub Wilk (60. Jakub Pawlaczyk), Krzysztof Szenfeld (65. Eryk Lubieniecki), Dawid Kaczmarek, Marcin Mazurek (65. Kacper Dolski)