Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha 2:2

W meczu 29. kolejki Wiara Lecha zremisowała w Murowanej Goślinie z miejscową Concordią 2:2. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Jakub Wilk i Dawid Kaczmarek.

Wiarze Lecha przyszło się mierzyć z walczącą o utrzymanie Concordią w trudnych warunkach. Blisko 40-stopniowy upał i fatalnie przygotowane boisko wpłynęły na jakość widowiska, które było słabe w wykonaniu obu zespołów.

Bramki padały w końcówkach pierwszej i drugiej odsłony. Wynik w 43 min po znakomitym zagraniu Dawida Kaczmarka otworzył Jakub Wilk, który wykorzystał sytuację sam na sam. 120 sekund padł gol na 2:0. Asystował Marcin Daniel, a piłkę do siatki skierował Kaczmarek, dla którego była to setna bramka w barwach Wiary Lecha. Na przerwę Kibole zeszli z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie strzelała tylko Concordia. W 82 min błąd Sławomir Makowskiego wykorzystał zawodnik miejscowych, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry gospodarze wyrównali po rzucie karnym. Przed bramką z jedenastu metrów Lechici mogli zamknąć mecz golem na 3:1, lecz strzał Gawła Perza trafił w poprzeczkę, a dobitkę Marcina Mazurka z linii bramkowej wybił obrońca MKS-u.

Oprócz setnego gola Kaczmarka podczas meczu miało miejsce ważne wydarzenie w historii Wiary Lecha. W 67 min na boisku pojawił się 15-letni Bartosz Goderski, który jest wychowankiem DWL szkolonym od kategorii młodzika.

Przed Wiarą Lecha jeszcze jeden mecz ligowy. W przyszłą sobotę Kibole udadzą się do Czarnkowa na mecz z mistrzem V ligi – Notecią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13. Będzie to ostatni sprawdzian niebiesko-białych przed barażowym pojedynkiem z Victorią Skarszew.