PP: Tarnovia II Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 2:3

W meczu 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski Wiara Lecha pokonała na wyjeździe rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne 3:2. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Marcin Daniel, Gaweł Perz i Michał Niedźwiedzki. Rywalem Lechitów w następnej rundzie będzie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Przed meczem w Tarnowie Podgórnym trener Łukasz Kubiak dokonał w wyjściowej jedenastce sporej ilości zmian. Pierwszy raz od początku meczu w obecnym sezonie mogło zaprezentować się aż sześciu zawodników. Po zmianie stron premierowe minuty złapało dwóch kolejnych graczy, w tym Stanisław Makowski. Kapitan drużyny wrócił do gry po blisko roku przerwy.

Lechici przewagę udokumentowali w 22 min, gdy piłka, po niegroźnym uderzeniu z prawej strony boiska, wpadła do siatki po rękach golkipera gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Marcin Daniel, który po zmianie stron w 56 min asystował przy bramce na 2:0. Dośrodkowanie z prawej strony padło łupem Gawła Perza. Sześć minut przed zakończeniem spotkania przełamał się Michał Niedźwiedzki. Napastnik Lechitów w pierwszych trzech ligowych potyczkach nie mógł znaleźć drogi do bramki. Ta sztuka udała się w pucharowym pojedynku. Niedźwiedzki dopadł do bezpańskiej piłki i na raty skierował ją do siatki. W ostatniej minucie Kibole powinni wygrywać już 4:0, ale nie potrafili wykorzystać znakomitej okazji. Futbolówka padła łupem Tarnovii, która wykorzystała okazję i zmniejszyła stratę do Wiary Lecha. Była 91 min. Kilka chwil później gospodarze ponownie znaleźli drogę do bramki i poczuli, że mogą w tym meczu uzyskać remis, a co za tym idzie rzuty karne. Lechitom w ostatniej akcji dopisało szczęście, gdyż gospodarze po rzucie rożnym mieli okazje, żeby zdobyć trzeciego gola.

Ostatecznie Wiara Lecha wygrała w Tarnowie Podgórnym 3:2 i awansowała do dalszej fazy okręgowego Pucharu Polski. W 1/16 finału na Kiboli czekać będzie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Następny mecz Wiara Lecha rozegra w lidze. Pojedynek 4. kolejki z Sokołem Pniewy odbędzie się w sobotę, 3 września o godzinie 18 na poznańskiej Śródce.

Puchar Polski 2022/2023 30 sierpnia 202217:30
(1/32 finału)
Tarnovia II Tarnowo Podgórne
2 - 3
Bramki: 90’+1, 90’+2 – 22′ Marcin Daniel, 56′ Gaweł Perz, 84′ Michał Niedźwiedzki
Żółte kartki: Marcin Daniel, Dawid Czerniejewicz (obaj Wiara Lecha)
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Dawid Czerniejewicz, Sławomir Makowski, Eryk Lubieniecki (46. Stanisław Makowski) – Krzysztof Szenfeld (72. Mikołaj Hudziak), Dominik Bednarek (68. Jakub Maćkowiak), Kacper Szulc, Tomasz Smura (46. Gaweł Perz), Marcin Daniel (62. Kacper Dolski) – Mateusz Bednarek (46. Michał Niedźwiedzki), Piotr Makowski (46. Marcin Mazurek)