Czas na derby Poznania

W sobotni wieczór na poznańskim Golęcinie zostaną rozegrane V-ligowe derby Poznania, w których Przemysław podejmie Wiarę Lecha. Początek pojedynku trzeciej z czwartą drużyną tabeli został zaplanowany na godzinę 20:15.

Poprzedni sezon przyniósł aż trzy pojedynki Wiary Lecha z Przemysławem. Była to przełomowa kampania dla MKS-u, który pierwszy raz w historii skutecznie postawił się Kibolom. Do zeszłorocznych, pucharowych derbów Wiara Lecha wygrała wszystkie potyczki z ratajskim zespołem. W A-klasie kolejno 2:1, 2:1, 5:2 i 8:2, a następnie w V lidze 4:2 i 2:1. W sezonie 2020/2021 Przemysław był wyżej w tabeli niż lechici, ale dwukrotnie musiał uznać wyższość niebiesko-białych.

Poprzednia kampania rozpoczęła się od zwycięstwa Przemysława w okręgowym Pucharze Polski. MKS przy Harcerskiej ograł Wiarę Lecha 3:2 i awansował do kolejnej fazy. Był to pierwszy krok derbowego rywala Kiboli w kierunku okręgowego Pucharu Polski, który ostatecznie trafił w ich ręce. Kilka tygodni po zwycięstwie w pucharowym pojedynku Przemysław przegrał w lidze z Wiarą Lecha. Lechici pewnie pokonali rywala 5:2 i udanie zrewanżowali się za porażke. Na wiosnę niebiesko-biali stoczyli ciężki bój z MKS-em. Przez większą część spotkania zespół z Rataj wygrywał 1:0. Decydujący cios warty jeden punkt zadał Błażej Telichowski, który w doliczonym czasie gry pokonał golkipera Przemysława.

Obecną edycję oba zespoły rozpoczęły identycznie. Po sześciu grach mają na koncie cztery wygrane, jeden remis i jedną porażkę. Wyżej w tabeli, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu jest Wiara Lecha. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka zajmują trzecią lokatę, na którą spadli po środowym zwycięstwie GKS Dopiewo w zaległym pojedynku z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska. Oczko niżej jest Przemysław. Zdecydowanie lepiej MKS spisał się za to w okręgowym Pucharze Polski. Wiara Lecha odpadła w Grodzisku Wielkopolski, Przemysław wywalczył awans do 1/8 finału w Kobylnicy, gdzie minimalnie ograł miejscowego Piasta.

Mecz Przemysław – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 24 września o godzinie 20:15 na stadionie POSiR-u przy ulicy Warmińskiej. Derbową potyczkę posędziuje trójka arbitrów z Leszna: Dominik Józefiak (główny), Paweł Barczyński, Jarosław Krełowski (asystenci).

Other Articles