Michał Niedźwiedzki i Kuba Kałżyński: Po ostatnim meczu jesteśmy głodni kolejnych bramek i zwycięstw.

Po pucharowej porażce w Grodzisku Wielkopolskim Wiara Lecha pokonała Polonię Golinę 8-2 w dzień setnego jubileuszu pierwszego w historii meczu Lecha Poznań. Dwie z bramek zdobył Michał Niedźwiedzki, który wraz z Kubą Kałżyńskim nie kryją radości ze zwycięstwa oraz liczą na kolejne zwycięstwo w sobotnich derbach z Przemysławem Poznań.

Michał Niedźwiedzki – napastnik Wiary Lecha: Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna ze względu na nasz mental oraz na jej symboliczny charakter. Chcemy pokazać, że odpadnięcie z Pucharu Polski to wypadek przy pracy. Teraz jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi o walkę o trzy punkty w każdym kolejnym ligowym meczu. Mecze jubileuszowe zawsze są wyjątkowe, więc tym bardziej cieszę się, że uczciliśmy tę okazję okazałą wygraną.

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mamy w drużynie wielu strzelców. Każdy daje siebie to, co ma najlepszego. Ofensywa naszej drużyny nie opiera się tylko na jednym strzelającym zawodniku, dzięki czemu jesteśmy bardziej kreatywni i nieprzewidywalni dla przeciwnika. Jestem przekonany, że ten mecz będzie dla nas nowym początkiem.

Mecze derbowe zawsze mają swój niepowtarzalny klimat. To, że przystępujemy do tego meczu z takim samym dorobkiem punktowym jak Przemysław dodaje motywacji. Po ostatnim meczu jesteśmy głodni kolejnych bramek i zwycięstw. Idziemy za ciosem, więc w sobotę nic innego niż trzy punkty nie wchodzi w grę.

Kuba Kałżyński – obrońca Wiary Lecha: Każdy z nas po odpadnięciu z Pucharu Polski czuł bardzo duży niedosyt, a w szatni było widać złość. Musieliśmy to przekuć na mecz z Polonią Golina. Od samego początku ten mecz był pod naszą kontrolą i  było widać naszą determinację oraz chęć wygrania w tak ważnym dniu dla wszystkich Lechitów. Cieszę się, że dokonaliśmy tego w taki sposób.

Bardzo cieszy nas skuteczność chłopaków z drużyny. Ten mecz pokazał ze każdy z nas jest niebezpieczny pod bramką rywala. Jesteśmy zadowoleni ze strzeleniu ośmiu bramek i naszym celem jest teraz podtrzymać to w kolejnych meczach oraz potwierdzić dobrą dyspozycję. Liczymy, że za tym pójdzie też bardzo skuteczna gra w defensywie i zapunktujemy już w najbliższą sobotę.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że to są derby. Derby rządzą się swoimi prawami, a my zrobimy wszystko, aby po końcowym gwizdku cieszyć się z trzech punktów oraz utrzymania drugiego miejsca w tabeli. Przemysław w tym sezonie zaliczył dobry start, ale my mamy zamiar podtrzymać naszą serię bez porażki w lidze oraz umocnić się na pozycji wicelidera i odskoczyć innym drużynom.

Other Articles

Zapowiedź meczu
Czas na derby Poznania