W sobotę w złotych koszulkach

W pojedynku z Polonią Golina zawodnicy Wiary Lecha wystąpili w bordowych koszulkach, które nawiązywały do pierwszych lat działalności Kolejorza. Po siedmiu dniach Kibole ponownie zagrają w specjalnych trykotach. Tym razem zaprezentują trzeci komplet strojów, w którym znalazła się złota koszulka symbolizująca 100-lecie Lecha Poznań i 8. mistrzostwo Polski.

Czerwiec 2016 roku. Do Poznania przyjechała Vitcovia Witkowo. Rywal lechitów zjawił się w koszulkach w niebiesko-białe pasy. Kibole na mecz wyszli w niebieskich trykotach, ale po chwili musieli założyć na nie … zielone znaczniki. W przyszłości taka sytuacja nie mogła już mieć miejsca. Rada drużyny postanowiła, że przed każdym kolejnym sezonem Wiara Lecha oprócz standardowych niebieskich i białych koszulek będzie zaopatrzać się w trzeci kolor.

Pierwszym wyborem był kolor czarny. Na standardowych koszulkach Nike Park pojawił się też niebiesko-biały pas, który miał wyróżniać trzeci komplet strojów. W czarnych koszulkach z pasem Kibole grali przez dwa sezony. Debiutowali w nich na koniec rundy jesiennej sezonu 2016/17, a w kolejnych miesiącach zagrali na czarno w Kamionkach i Środzie Wielkopolskiej.

Po zmianie partnera technicznego na AdRunaLine Sports zmienił się też trzeci komplet koszulek. Wybór ponownie padł na kolor czarny. Koszulki straciły charakterystyczny niebiesko-biały pas, a zyskały, w związku z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, biało-czerwone elementy. Koszulki powstańcze towarzyszyły lechitom w jednym meczu. W listopadowe popołudnie Kibole zagrali w nich w Dopiewie, gdzie wygrali z GKS-em 2:1.

W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 Wiara Lecha wybrała szary kolor, który okazał się niezwykle pechowy. Lechici nie wygrali ani jednego meczu grając na szaro, nadszedł więc czas na zmianę. Przed startem kampanii, która zakończyła się awansem do barażu o IV ligę, Kibole postawili ponownie na czarne barwy z niebiesko-białym pasem pośrodku. Po kolejnych dwunastu miesiącach drużyna kibiców Kolejorza wybrała złote koszulki, które symbolizują setne urodziny Lecha Poznań i mistrzostwo Polski zdobyte w sezonie 2021/2022.

W złotych trykotach Wiara Lecha zadebiutuje w sobotnich derbach Poznania z Przemysławem Poznań. Będzie to czwarty komplet strojów, który zostanie użyty w obecnym sezonie przez Kiboli. Tydzień wcześniej lechici zagrali w bordowych koszulkach na 100-lecie pierwszego, oficjalnego meczu TS „Ligi” Dębiec.

Other Articles

Zapowiedź meczu
Czas na derby Poznania