Basket Piła – Wiara Lecha 69:95

Koszykarze Wiary Lecha wygrali piąty mecz z rzędu, w tym czwarty wyjazdowy. Lechici ograli na wyjeździe Basket Piła 95:69. Najwięcej punktów (22) dla niebiesko-białych rzucił Juliusz Barański.

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Wiary Lecha. W pilskiej hali, która w sobotnie późne popołudnie nie mogła wypełnić się kibicami, podopieczni trenera Tomasza Baszaka ograli gospodarzy różnicą 26 punktów.

O wygranej niebiesko-białych zadecydowała pierwsza kwarta, która zakończyła się prowadzeniem 26:9. Gospodarzom w drugiej części gry udało się zmniejszyć stratę do dziewięciu oczek, ale ostatecznie dzięki znakomitej końcówce lechici schodzili na przerwę z przewagą 20 punktów. Druga połowa meczu była wyrównana – trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 17:17, natomiast czwartą Wiara Lecha wygrała 26:20.

Sześciu zawodników Kolejorza rzuciło dwucyfrową liczbę punktów. Najwięcej – 22 – zdobył Juliusz Barański. Paweł Mowalik i Jakub Rogulski trafili 14 oczek, Konrad Sobczak 12, Adam Stefanwowicz 12, a z dziesięcioma punktami na koncie mecz zakończył Michał Hejosz.

Koszykarze Kolejorza wygrali w Pile 95:69 i dzięki przegranej BC Sieraków awansowali na drugie miejsce w ligowej stawce. Do lidera tabeli tracą obecnie cztery punkty przy dwóch meczach mniej rozegranych.

Po serii czterech delegacji z rzędu Wiara Lecha w następny weekend wróci do poznańskiej hali Politechniki. W niedzielę, 11 grudnia o godzinie 17 rozpocznie się hit pierwszej fazy rozgrywek, w którym lechici podejmą liderujący Basket Team Suchy Las.

Basket Piła – Wiara Lecha 69:95 (9:26, 23:26, 17:17, 20:26)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 22, Paweł Mowlik 14, Jakub Rogulski 14, Konrad Sobczak 13, Adam Stefanowicz 12, Michał Hejosz 10, Przemysław Tobys 5, Jakub Stankowski 3, Krzysztof Martuzalski 2, Jakub Szczepański, Krzysztof Tritt, Filip Radzik