Wiara Lecha – Pogoń Połczyn Zdrój 7:1

Na zakończenie pierwszej rundy II ligi futsalu Wiara Lecha pokonała Pogoń Połczyn Zdrój 7:1. Bramki dla lechitów strzelali Wojciech Tabiszewski, Michał Niedźwiedzki (po 2), Piotr Jabłecki i Marcin Antczak. Jeden gol wpadł po strzale samobójczym. Futsaliści Kolejorza awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Wiara Lecha nie miała problemów ze zwycięstwem w meczu z Pogonią Połczyn Zdrój i z kompletem domowych wygranych zakończyła pierwszą rundę w II lidze. Lechici w ostatnim ligowym pojedynku w 2022 roku zdobyli siedem bramek. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Jabłecki, który nieatakowany przez rywali uderzył celnie z dystansu. Gol wpadł w 12 min. Kilkadziesiąt sekund później drugą bramkę dla Wiary strzelił Wojciech Tabiszewski, który obrócił się z rywalem na plecach i po chwili trafił pod poprzeczkę. Strzelanie w pierwszej odsłonie zakończył gol samobójczy gości. Grający trener futsalowego Kolejorza strzelił zza pola karnego i trafił w obrońcę Pogoni. Piłka po rykoszecie znalazła się w siatce.

Wynik 3:0 do przerwy, a także szybko strzelona bramka po zmianie stron przez Michała Niedźwiedzkiego, który wraz z Arturem Adamskim do momentu wznowienia przygotowań do rundy wiosennej zostali włączeni do kadry futsalistów, uśpiła lechitów. Goście przejęli inicjatywę i kilkukrotnie stworzyli zagrożenie na połowie poznaniaków. Dopięli swego w 30 min, gdy zdobyli pierwszego gola. Pogoń mogła pokusić się o kolejne trafienia, ale nie potrafiła już pokonać bramkarza Wiary Lecha. Niebiesko-biali również nie próżnowali, byli jednak skuteczniejsi od zespołu z Połczyna Zdrój. W ostatnich trzech minutach zdobyli trzy bramki. W 37 min piłkę do siatki skierował Marcin Antczak, 120 sekund później na 6:1 trafił Wojciech Tabiszewski, a wynik meczu tuż przed końcową syreną ustalił Niedźwiedzki. Wiara Lecha wygrała 7:1.

Zwycięstwo nad Pogonią pozwoliło lechitom awansować na drugie miejsce. Wiara Lecha wykorzystała potknięcie drugiego przed 7. kolejką Futsalu Gostyń, który uległ u siebie Futsal Team-owi Gostyń.

Najbliższy ligowy pojedynek niebiesko-biali rozegrają w sobotę, 21 stycznia o godzinie 11 z KKF Konin. Wcześniej Wiara Lecha zaprezentuje się w I rundzie Pucharu Polski. Lechici w najbliższy weekend 10 lub 11 grudnia zmierzą się na wyjeździe z lepszym ze starcia Akademia Retro FC Poznań – Calcio Wągrowiec.

II Liga Futsalu 2022/2023

Centrum Sportu Politechniki PoznańskiejDepartment of Physical Training, 4, Piotrowo, Święty Roch, Rataje, Poznań, Greater Poland Voivodeship, 61-138, Poland

3 grudnia 202219:00
(7)
Wiara Lecha Futsal
Pogoń Połczyn Zdrój
7 - 1
Bramki: 13′ 38′ Wojciech Tabiszewski, 22′ 40′ Michał Niedźwiedzki, 12′ Piotr Jabłecki, 20′ gol samobójczy, 37′ Marcin Antczak – 30′
Wiara Lecha: Paweł Cybulski – Dariusz Pieczyński, Jacek Sander, Marcin Antczak, Wojciech Tabiszewski. Z ławki weszli: Wojciech Pers, Oskar Ganowski, Piotr Jabłecki, Maciej Manelski, Michał Niedźwiedzki, Artur Adamski, Michał Chojna, Krzysztof Szenfeld