Wiara Lecha – GKS Dopiewo 1:3

Wiara Lecha nie wykorzystała pierwszej szansy na przypieczętowanie awansu do IV ligi. Lechici przegrali przy nadkomplecie publiczności z GKS-em Dopiewo 1:3. Jedynego gola dla Kiboli zdobył Kacper Dolski.

Dzień 3 czerwca miał zapisać się złotymi zgłoskami w historii Wiary Lecha. Drużyna kibiców Kolejorza pierwszy raz w historii stanęła przed szansą na wywalczenie największego sukcesu – awansu do IV ligi. Poprzeczka tego dnia była zawieszona bardzo wysoko. Do Poznania przyjechał najlepszy zespół rundy wiosennej V ligi, który w tym roku nie zaznał goryczy porażki – GKS Dopiewo. Mecz na szczycie przyciągnął na śródecki obiekt nadkomplet publiczności. Na trybunach pojawiło się ponad 700 osób.

Wiara Lecha znakomicie rozpoczęła starcie. Już w drugiej minucie centrę Jakuba Wilka w pole karne wykorzystał Kacper Dolski, który skierował piłkę do siatki po strzale głową. Lechici mogli podwyższyć prowadzenie, lecz strzały nieznacznie mijały bramkę dopiewian. Goście również nie próżnowali, ale ich ataki również kończyły się niecelnymi uderzeniami. GKS zdołał jednak doprowadzić do wyrównania przed zmianą stron. W 40 min zawodnik z Dopiewa pokonał Mikołaja Nawrowskiego po strzale z 12 m w długi róg bramki. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1. Tymczasem z Koła napłynęły dobre wieści. Olimpia przegrała z Polaninem 2:3, więc do awansu lechici potrzebowali remisu.

Wiara Lecha od początku drugiej części była zespołem prowadzącym grę. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka zamknęli przeciwnika na własnej połowie, lecz mieli problemy ze stworzeniem klarownej sytuacji podbramkowej. Najbliżej zdobycia gola był Siergiej Krivets, ale jego uderzenie bramkarz GKS-u sparował na rzut rożny. W 77 min jeden z nielicznych ataków wicelidera zakończył się zdobyciem bramki. Kibole ruszyli do odrabiania strat, ale dziesięć minut później nadziali się na kontrę, która zakończyła emocje w tym spotkaniu. Dopiewo powtórzyło wynik sprzed pięciu lat i ponownie wygrało na Śródce 3:1.

Przegrana z GKS-em była pierwszą porażką Wiary Lecha przy Gdańskiej od 27 listopada 2021 roku. Po blamażu w pojedynku z Notecią Czarnków lechici nie znaleźli pogromców w następnych 22. pojedynkach! Na dorobek passy meczów porażki złożyło się 20 zwycięstw i dwa remisy – oba w derbowych starciach z Przemysławem.

Następny mecz Wiara Lecha rozegra w Zaniemyślu. Pojedynek z Kłosem w ramach 29. kolejki odbędzie się w środę, 7 czerwca o godzinie 18:30. W przypadku zwycięstwa Wiara Lecha awansuje do IV ligi.