Remigiusz Stein i Rafał Stroiński wygrali turniej debla o Puchar Wiary Lecha

Pierwsza edycja deblowego turnieju tenisa o Puchar Wiary Lecha za nami. Sportowa rywalizacja partnerów, sponsorów Wiary Lecha, byłych piłkarzy Kolejorza i kibiców niebiesko-białej Lokomotywy zakończyła się zwycięstwem pary Remigiusz Stein – Rafał Stroiński. Na kortach Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej wystąpiło 22 zawodników.

W piątek, 2 czerwca na korty Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej przybyło 22 zawodników. O godzinie 18:15 odbyło się losowanie par deblowych, a pół godziny później po rozgrzewce ruszyła pierwsza edycja turnieju tenisowego o Puchar Wiary Lecha. Wśród uczestników nie zabrakło byłych zawodników Lecha Poznań. Na korcie rywalizował Norbert Tyrajski i dwukrotny mistrz Polski z Kolejorzem – Rafał Stroiński. Zmaganiom przyglądali się Błażej Telichowski, Paweł Wojtala, Dariusz Wojciechowski i Tomasz Magdziarz. Silną reprezentację wystawili też sponsorzy Wiary Lecha. Na kortach zagrali przedstawiciele Fabryki Futbolu, Biura Rachunkowego Kwarta, Quadra-Net, JTC i HelloSport.pl. Nie zabrakło również kibiców Lecha Poznań, a jednym z uczestników był także wykonawca utworu „Czysta Gra” – Liber.

Po blisko 4-godzinnej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy. W grupie finałowej znalazły się pary /Jacek Kwarta/Szymon Pacanowski, Franciszek Szepel/Norbert Tyrajski i Remigiusz Stein/Rafał Stroiński. Najlepsza okazała się ta ostatnia para, która podczas turnieju wygrała wszystkie mecze. W fazie eliminacyjnej nie straciła gema, w fazie finałowej wygrała 6:1 i 6:3. Drugą lokatę zajął duet złożony z kibica Lecha i byłego zawodnika Kolejorza, czyli Szepel/Tyrajski, a trzecią para Kwarta/Pacanowski. Oprócz finałowej rywalizacji odbyła się także walka o Puchar Prezesa Wiary Lecha, w której uczestniczyły zespoły z drugich lokat z eliminacji. Nagroda pocieszenia po wygranych 6:0 i 6:3 trafiła do Marcina Kurzawy i Konrada Burzyńskiego.

Organizatorzy tenisowej rywalizacji zadbali także o oprawę rozgrywki. Spikerem zawodów, który czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju był Lech Łukomski, którego głos można usłyszeć w cotygodniowym magazynie MC Kolejorz w MC Radio. Zawodnicy, jak i kibice mogli smacznie zjeść i napić się schłodzonych napojów. Strefę grill przygotował fan-club z Owińsk i lider FC Kościan, który wziął udział w turnieju. Każdy uczestnik w ramach wpisowego otrzymał specjalny pakiet, który zawierał pamiątkowy medal, koszulkę polo firmy AdRunaLine i talon na zakupy do specjalistycznego sklepu tenisowego SklepTenisa.pl, który ufundował najlepszej parze rakiety tenisowe.