Przed środowym pojedynkiem w Zaniemyślu

W meczu 29. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem. Początek spotkania, które odbędzie się w środę, 7 czerwca został zaplanowany na godzinę 18:30. W przypadku zwycięstwa Kibole zapewnią sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W środowe późne popołudnie Wiara Lecha podejmie drugą próbę przypieczętowania awansu do IV ligi. Liczba punktów, które niebiesko-biali muszą zdobyć nie uległa zmianie od sobotniego pojedynku z GKS-em Dopiewo. Lechici potrzebują dwóch oczek w dwóch ostatnich meczach.

Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka zmierzą się z Kłosem Zaniemyśl, który był bliski sprawienia sensacji w meczu rozegranym jesienią na Śródce. Beniaminek prowadził z Wiarą Lecha 3:0 i grał z przewagą jednego zawodnika. Kibole pokazali jednak charakter. Jeszcze przed przerwą zdołali złapać kontakt bramkowy, a po zmianie stron udowodnili swoją wyższość zdobywając kolejne trzy bramki i wygrywając 5:3.

Dla WIary Lecha będzie to czwarta wizyta na zaniemyskim stadionie. Poprzednie miały miejsce podczas gry obu zespołów w Klasie Okręgowej. Pierwsze spotkanie lechici wygrali 3:0, ale w kolejnych potyczkach nie potrafili pokonać Kłosa – remisując 2:2 i przegrywając 2:3. Klub z Zaniemyśla sprawiał DWL problemy w meczach rozgrywanych przy Gdańskiej. Pierwsza wizyta zakończyła się wygraną Kłosa 4:1, druga zwycięstwem 3:1, a dopiero trzecia triumfem poznaniaków, którzy pokonali niewygodnego rywala 5:0.

Gospodarze środowego meczu w rundzie wiosennej spisują się poniżej oczekiwań. W trzynastu pojedynkach tylko dwukrotnie schodzili z boiska bogatsi o trzy punkty i cztery razy zremisowali, w tym trzykrotnie w delegacji. Kłos pokonał u siebie Polonię II Środa Wielkopolska (2:0) i Wielkopolskę Komorniki (6:1). W ostatnich dwóch domowych potyczkach dwukrotnie uznał wyższość gości – przegrał z dopiewskim GKS-em 2:9 i Polonusem Kazimierz Biskupi 2:4. Lechici po porażce w Golinie z trzech kolejnych wyjazdów wrócili z siedmioma oczkami. Wygrali w Chorzeminie i Strzałkowie oraz przywieźli cenny punkt z Konina.

Mecz Kłos Zaniemyśl – Wiara Lecha zostanie rozegrany w środę, 7 czerwca o godzinie 18:30. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Krzysztof Połomka (arbiter główny), Piotr Sieracki i Adam Garcon (asystenci).

Other Articles