Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski – Wiara Lecha 2:5

Wiara Lecha na koniec sezonu 2022/2023 pokonała w Grodzisku Wielkopolskim miejscową Dyskobolię 5:2. Jedną z bramek zdobył Marcin Mazurek, dla którego był to ostatni oficjalny mecz podczas przygody z piłką. Pozostałe gole na swoje konta zapisali Kacper Dolski, Marcin Daniel, Siergiej Krivets i Mikołaj Hudziak.

Na porażkę z GKS-em Dopiewo Wiara Lecha zareagowała w najlepszy możliwy sposób. W dwóch ostatnich meczach sezonu lechici zdobyli sześć punktów. Wygrali mecz o awans z Kłosem Zaniemyśl, a po dziesięciu dniach w efektownym stylu zakończyli kampanię 22/23 wygrywając na wyjeździe z Dyskobolią.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy po pół godzinie gry wygrywali z Kibolami 2:0. W 9 min wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, a w 28 min wykorzystali nieporozumienie w defensywie niebiesko-białych. Ostatni kwadrans został zdominowany przez Wiarę Lecha. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka złapali odpowiedni rytm i zaczęli stwarzać sytuacje podbramkowe – dwie z nich zakończyły się skierowaniem piłki do siatki. W 38 min podanie Marcina Mazurka wykorzystał Kacper Dolski uderzając nie do obrony w długi róg bramki. Pięć minut później zagranie Krzysztofa Kaźmierczaka na bramkę zamienił Marcin Daniel. Do końca pierwszej części wynik nie uległ już zmianie. Na przerwę zespoły schodziły z remisem, 2:2.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wiara Lecha prowadziła grę i z każdą minutą bliżej zakończenia meczu była coraz groźniejsza. Kibole dopięli swego w 87 min, gdy rzut karny podyktowany na faulu na Eryku Lubienieckim wykorzystał Mazurek. Był to jego ostatni występ w oficjalnym meczu. Okrasił go w najlepszy możliwy sposób – zdobyciem zwycięskiego gola. Dwie minuty później zszedł z boiska w szpalerze, który utworzyli jego koledzy z drużyny. Nie był to koniec strzeleckich popisów DWL. W czwartej minucie doliczonego czasu gry efektownego gola zdobył Siergiej Krivets, który trafił do siatki po uderzeniu z połowy boiska! Wynik meczu 120 sekund później ustalił Mikołaj Hudziak, któremu piłkę do pustej bramki wyłożył Daniel.

Pojedynek w Grodzisku Wielkopolskim był ostatnim meczem Wiary Lecha w sezonie 2022/2023. Następne ligowe spotkanie Kibole rozegrają w weekend 6-7 sierpnia. Już w IV lidze.

V Liga 2022/2023 17 czerwca 202317:00
(30)
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
2 - 5
Bramka: 9′ 28′ – 38′ Kacper Dolski, 43′ Marcin Daniel, 87′ Marcin Mazurek, 90’+4 Siergiej Krivets, 90’+6 Mikołaj Hudziak
Żółta kartka: Siergiej Krivets
Wiara Lecha: Michał Pecold – Kuba Kałżyński, Hubert Wołąkiewicz (60. Mikołaj Hudziak), Eryk Lubieniecki – Marcin Daniel, Jakub Maćkowiak, Sergiej Krivets, Łukasz Szumiński (46. Jakub Wilk), Krzysztof Kaźmierczak – Marcin Mazurek (89. Mateusz Kluczyński), Kacper Dolski (90. Hubert Ziółkowski)