Korona Piaski – Wiara Lecha 1:2

Wiara Lecha odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Lechici pokonali na wyjeździe Koronę Piaski 2:1 po golach Daniela Mankiewicza i Michała Niedźwiedzkiego.

Udanie wyjazdowy rok zakończyła Wiara Lecha. Kibole z Piasków wrócili z tarczą i zapisali na swoje konto trzecie zwycięstwo w delegacji. Była to też trzecia wygrana z rzędu, dzięki której lechici umocnili się na szóstym miejsce w tabeli.

Licznie zgromadzeni kibice obu zespołów obejrzeli wyrównane spotkanie. Więcej sytuacji podbramkowych stworzyła Korona, ale gospodarzom zabrakło konkretów. W 45 min w zdobyciu gola wyręczył ich Kuba Kałżyński, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Po zmianie stron koroniarze nie potrafili pokonać znakomicie dysponowanego Mikołaja Nawrowskiego i spotkanie zakończyli z jednym trafieniem. Wynik otworzyli lechici. W 17 min Daniel Mankiewicz strzałem głową zamknął zagranie Mikołaja Hudziaka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Najlepszy napastnik Niebiesko-Białych mógł otworzyć wynik w 5 min gry, ale przegrał starcie oko w oko z golkiperem Korony. W drugiej odsłonie Mankiewicz stanął przez okazją by ponownie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz jego uderzenie z 15 metrów z łatwością wybronił bramkarz gospodarzy. W 64 min w miejsce kapitana drużyny trener Łukasz Kubiak desygnował do gry Michała Niedźwiedzkiego. Ten miał dwie próby do zdobycia gola. Pierwsza była nieudana, gdyż atakujący lechitów oddał zbyt słaby strzał głową. Druga próba zapewniła Kibolom trzy punkty. W 92. minucie na akcję indywidualną zdecydował się Kacper Osajda, który w końcowej fazie zagrał do Niedźwiedzkiego. Napastnik Wiary pokonał bramkarza koroniarzy strzałem z pola karnego zapewniając tym samym komplet punktów dla Niebiesko-Białych.

Mecz w Piaskach był ostatnim w delegacji kibiców Kolejorza. Przed nimi trzytygodniowy maraton w Twierdzy Śródka. Na początek lechici zmierzą się z Polonią Chodzież. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godzinie 20.

IV Liga 2023/2024

Stadion MOS przy ulicy Gdańskiejul. Gdańska 1, Poznań

5 listopada 202313:00
(15)
Korona Piaski
1 - 2
Bramki: 45′ Kuba Kałżyński (samob.) – 17′ Daniel Mankiewicz, 90’+2 Michał Niedźwiedzki
Żółta kartka: Michał Niedźwiedzki, Kuba Kałżyński, Siergiej Krivets, Jakub Maćkowiak, Artur Adamski, Dawid Czerniejewicz, Łukasz Kubiak (na ławce rezerwowych)
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Dawid Czerniejewicz (64. Mateusz Szeląg), Kuba Kałżyński, Eryk Lubieniecki, Błażej Guszczak (81. Artur Adamski) – Bartosz Duda (46. Kacper Osajda), Siergiej Krivets, Jakub Maćkowiak, Błażej Telichowski, Mikołaj Hudziak (74. Jakub Kieliszewski) – Daniel Mankiewicz (64. Michał Niedźwiedzki)