Futsal: W Zalasewie z ChFT Chełmża. Lechici zagrają o trzecie zwycięstwo w sezonie

Wiara Lecha w meczu 4. kolejki II ligi futsalu zmierzy się z Chełmżyńskim Futsal Team-em. Pojedynek, który odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godzinie 14:00 zostanie rozegrany w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

W pierwotnej wersji terminarza gospodarzem pierwszego meczu pomiędzy ChFT i Wiarą Lecha miała być drużyna z Chełmży. Z uwagi na remont hali, w której swoje domowe pojedynki rozgrywają chełmżanie spotkanie zostało przeniesione do Poznania. Lechici w tym terminie nie mogli zorganizować meczu w stolicy Wielkopolski, gdyż poznańskie hale nie posiadały wolnych terminów. Z pomocą sekcji futsalu Kolejorza przyszedł burmistrz Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek. Dzięki jego staraniom pojedynek Wiary Lecha z ChFT zostanie rozegrany w nowoczesnej hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Dla podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego sobotni mecz będzie czwartym ligowym spotkaniem w obecnym sezonie. Do tej pory lechici zgromadzili sześć punktów za dwie domowe wygrane – 8:2 z Zawiszą Bydgoszcz i 4:2 z Orlikiem Mosina. Niebiesko-Białym przydarzyła się także wyjazdowa porażka z rezerwami Futsalu Leszno. Chełmżyński Fustal Team ma za sobą jeden mecz (dwa pierwsze spotkania zostały przełożone na późniejsze terminy). W derbach województwa kujawsko-pomorskiego ChFT uległ w Bydgoszczy Zawiszy 7:8.

Najbliższy mecz pomiędzy Wiarą Lecha i ChFT Chełmża będzie trzecim starciem w historii. W zeszłym sezonie lechici zremisowali na wyjeździe 5:5, a w rewanżu okazali się lepsi o cztery gole wygrywając 9:5.

Mecz 4. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha – ChFT Chełmża odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godzinie 14:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie przy ulicy Jana Heweliusza 26.

Other Articles