Pojedynek beniaminków na Śródce. W sobotę Wiara Lecha podejmie Polonię Chodzież

W meczu 16. kolejki IV ligi Wiara Lecha zmierzy się z Polonią Chodzież. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 11 listopada o godzinie 20.

W ubiegłą niedzielę Wiara Lecha zakończyła wyjazdową kampanię w pierwszym półroczu gry w IV lidze. Finisz był efektowny. Lechici wygrali dwie ostatnie potyczki w delegacji i obecnie mogą pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. Przed podopiecznymi trenera Łukasza Kubiaka teraz maraton domowych potyczek. Do Twierdzy Śródka przyjadą kolejno Polonia Chodzież, Mieszko Gniezno i Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Na własnym boisku Wiara Lecha gra w kratkę. Po dwóch zwycięstwach na początku sezonu – z Centrą Ostrów Wielkopolski i LKS-em Gołuchów nadeszły dwie przegrane. Trzy punkty z Poznania wywiozły Obra Kościan i Lipno Stęszew. W październiku kibice Lecha wrócili na właściwe tory i ponownie wywalczyli w Poznaniu sześć punktów pokonując Polonię Kępno i Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Polonia Chodzież w ostatnich tygodniach prezentuje wysoką formę. Beniaminek, podobnie jak Wiara Lecha, w trzech meczach zgarnął komplet punktów. Poloniści pokonali u siebie Centrę (5:2), Mieszko (2:0), a w ubiegły weekend ograli w Ostrowie Wielkopolskim miejscową Ostrovię 1:0. Dobra gra jest widoczna w tabeli. Chodzieżanie zanotowali skok z przedostatniej lokaty na 11. miejsce.

Wiarę Lecha czeka trzeci mecz w historii przeciwko Polonii Chodzież. Poprzednie dwa zostały rozegrane w sezonie 2021/2022. Kibole jesienią wygrali u siebie 3:1, natomiast wiosną wywieźli z trudnego terenu w Chodzieży zwycięstwo 1:0.

Mecz 16. kolejki IV ligi, w którym Wiara Lecha zmierzy się z Polonią Chodzież zostanie rozegrany w sobotę, 11 listopada o godzinie 20 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.

Other Articles