Ostatni mecz w roku. Wiara Lecha podejmie u siebie Ostrovię

W sobotę, 25 listopada meczem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski Wiara Lecha zakończy piłkarski rok. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Pojedynek 18. kolejki IV ligi odbędzie się na poznańskiej Śródce o godzinie 15.

W słabym stylu Wiara Lecha zakończyła rundę jesienną w IV lidze. Niebiesko-Biali w ostatni weekend przegrali drugi mecz z rzędu. Trzy punkty i sześć bramek ze stolicy Wielkopolski wywiózł Mieszko Gniezno. Ostrovia spisała się lepiej, ale również nie potrafiła zgarnąć pełnej puli. Po golu w doliczonym czasie gry zremisowała w derbowym starciu z Centrą.

Wiara Lecha miała okazję zmierzyć się z Ostrovią przy okazji debiutu w IV lidze. Na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim lechici zremisowali 1:1 dzięki bramce Daniela Mankiewicza w 92. minucie spotkania. W kolejnych tygodniach zdecydowanie lepiej prezentowali się kibice Kolejorza, którzy większą część rundy spędzili w środkowej części tabeli. Ostatecznie na jej zakończenie znaleźli się na ósmym miejscu z przewagą ośmiu oczek nad czternastą Ovią. Ostrowczanie najlepszy okres zanotowali w drugiej połowie października, kiedy odnieśli trzy kolejne wygrane – z Tarnovią (1:0), Pogonią (7:2) i Koroną (2:1). Co ciekawe lechici z tymi samymi rywalami również zdobyli dziewięć punktów. W kolejnych grach rozstrzygnięcia były identyczne. Ostrovia, podobnie jak Wiara Lecha, uległa Polonii Chodzież (0:1) i Mieszku (0:3).

Kibole na Śródce spisują się w kratkę. Jesienią w ośmiu meczach wygrali cztery razy i czterokrotnie uznali wyższość gości. Ostrovia w delegacji zgarnęła osiem oczek – odniosła zwycięstwa w Tarnowie Podgórnym i Piaskach, zremisowała w Kościanie i Kępnie, a także poniosła cztery porażki.

Mecz Wiara Lecha – Ostrovia Ostrów odbędzie się w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 25 listopada o godzinie 15 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Sędzią głównym spotkania będzie Igor Gabrych z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Oskar Ignatowski i Eryk Lewandowski.