Wiara Lecha II – Antares Zalasewo 3:2

W 13. kolejce B-klasy rezerwy Wiary Lecha pokonały 3:2 Antares Zalasewo. Była to piąta wygrana z rzędu podopiecznych trenera Piotra Jabłeckiego.

Rozegranie meczu od niedzielnego poranka stało po znakiem zapytania. Intensywne opady śniegu, a następnie obfity deszcz mocno utrudniły przygotowanie boiska. Ostatecznie dzięki działaniu kilkunastu osób, w tym zawodników rezerwowych, udało się doprowadzić do rozpoczęcia pojedynku.

Pierwsza połowa była wyrównana, a gra skupiała się głównie w środkowej strefie boiska. Zarówno gospodarze, jak i goście największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Wynik spotkania został otwarty w 40 min, kiedy to dośrodkowanie Jakuba Pawlaczyka na bramkę zamienił Piotr Makowski. Napastnik rezerw pokonał golkipera Antaresu strzałem z woleja. Trzy minuty później Pawlaczyk wcielił sie w rolę strzelca. W zamieszaniu w polu karnym zachował najwięcej zimnej krwi i wpakował piłkę do siatki efektownym uderzeniem pod poprzeczkę. Wiara Lecha II zeszła na przerwę z prowadzeniem 2:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki zalasewian, którą lechici stracili po rzucie rożnym. Radość gości nie trwała długo. W 53. minucie przebitkę w środku pola wygrał Tomasz Smura, który zostawił piłkę Piotrowi Jabłeckiemu, a ten podaniem z głębi pola uruchomił na lewym skrzydle Mateusza Bednarka. Napastnik Wiary Lecha na wysokości linii szesnastki minął jednego z obrońców Antaresu i pięknym uderzeniem w okienko nie dał najmniejszych szans na interwencję bramkarzowi.

W 82 min goście ponownie złapali kontakt z lechitami. Zawodnik Antaresu pokonał Wincentego Olesienkiewicza po uderzeniu zza pola karnego. Do końcowego gwizdka goście atakowali co rusz stwarzając zagrożenie pod bramką Niebiesko-Białych. Defensywa rezerw 4-ligowca nie dała się już zaskoczyć i Wiara Lecha II pokonała dotychczasowego lidera 3:2 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu.

W najbliższą niedzielę, 26 listopada o godzinie 12, rozegrany zostanie zaległy mecz 11. kolejki B-Klasy Wiara Lecha II – LKS Kicin. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ulicy Gdańskiej 1 w Poznaniu.

B-Klasa 2023/2024

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska