Wiara Lecha – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3:0

W ostatnim tegorocznym pojedynku Wiara Lecha pokonała u siebie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:0. Wszystkie trzy bramki dla Kiboli zdobył Michał Niedźwiedzki, który został najlepszym strzelcem DWL w 13-letniej historii.

Udanie piłkarski rok zakończyła Wiara Lecha. W ostatnim tegorocznym meczu pewnie pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:0. Bohaterem Niebiesko-Białych był Michał Niedźwiedzki, który został autorem wszystkich trzech goli dla Kolejorza. Wynik otworzył w 11 min po efektownym uderzeniu pod poprzeczkę. Wcześniej otrzymał podanie z prawej strony boiska od Jakuba Kieliszewskiego i choć piłka mu odskoczyła po przyjęciu to zdołał ją sięgnąć i huknąć lewą nogą w kierunku bramki gości. Był to jego setny gol w Wiarze Lecha. Sto pierwszego strzelił w 37 min. Po dośrodkowaniu debiutującego w roli kapitana zespołu, Dawida Czerniejewicza obrońca Ostrovii wybił futbolówkę wprost pod nogi Niedźwiedzkiego, który bez zastanowienia posłał ją w długi róg bramki. Lechici w pełni kontrolowali mecz. W drugiej połowie, już przy silnie padającym śniegu, udało im się zdobyć jeszcze jednego gola. W 67 min Niedźwiedzki dobił ostrowczan trzecim trafieniem. Po udanym dryblingu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, który wybiegł na szesnasty metr. Napastnik Wiary Lecha nie miał kłopotów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. W kolejnych minutach trwała walka z pogodą, która nie odpuszczała. Mecz był rozgrywany pomarańczowymi piłkami przy stale odśnieżanych liniach bocznych i pola karnego.

Wygrana nad Ostrovią pozwoliła Kibolom awansować na siódmą lokatę w tabeli. Utrzymają ją jeśli Victoria nie pokona Lipna w zaległym meczu 14. kolejki. Lechitów czeka teraz kilkumiesięczna przerwa od oficjalnych pojedynków. Rundę wiosenną Wiara Lecha rozpocznie od meczu Pucharu Polski, który odbędzie się 9/10 marca lub 13 marca. Pierwszą ligową potyczkę w 2024 roku Niebiesko-Biali zagrają 16 lub 17 marca w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Centrą.