Futsal: Budmax Przodkowo – Wiara Lecha 2:3

W meczu 1/64 finału Pucharu Polski sekcja futsalu Wiary Lecha pokonała Budmax Przodkowo 3:2. Kolejorza do następnej rundy wprowadziły gole Jacka Sandera, Mateusza Jedlińskiego i Mateusza Gajewskiego.

Futsaliści Wiary Lecha w sobotnie popołudnie udali się w najdalszą podróż w historii sekcji. Na mecz Pucharu Polski mieli do pokonania ponad 300 kilometrów w jedną stronę. Celem było Przodkowo, gdzie czekał miejscowy Budmax, który dwa tygodnie wcześniej okazał się najlepszy wśród drużyn rywalizujących o pomorski PP.

Pierwsi powód do radości mieli kibice gospodarzy, którzy otworzyli wynik dopiero w 17 min. Lechitom udało się wyrównać jeszcze przed syreną oznajmiającą przerwę między połowami. Po dwójkowej akcji z Mikołajem Orczykowskim Jacek Sander doprowadził do remisu po uderzeniu z dystansu. Po zmianie stron decydujące okazało się 200 sekund między 27, a 30 min gry. Gola na 2:1 zdobył Mateusz Jedliński, który trafił, gdy lechici grali w przewadze jednego zawodnika. Trzeci na listę strzelców dla Niebiesko-Białych zapisał się Mateusz Gajewski. Najmłodszy zawodnik Wiary Lecha popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Sandera z rzutu rożnego. Budmax nie dał za wygraną i walczył o remis do ostatniej sekundy. W 35 min gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Na więcej nie pozwolili podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego. Wiara Lecha wygrała 3:2 i pierwszy raz w historii awansowała do drugiej rundy Pucharu Polski.

Pojedynek w Przodkowie był ostatnim meczem sekcji futsalu Wiary Lecha. Następny pojedynek lechici rozegrają 13 lub 14 stycznia. Będzie to spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski.