Centra Ostrów Wielkopolski – Wiara Lecha 2:0

Porażką 0:2 zakończyła się inauguracja rundy wiosennej w IV lidze w wykonaniu Wiary Lecha. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Centrą.

Na pierwszy wiosenny mecz w lidze Wiara Lecha udała się w daleką podróż do Ostrowa Wielkopolskiego. Lechici drugi raz w sezonie zagrali na stadionie Ostrovii, gdzie gościli także w sierpniu podczas debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkopolsce. Wówczas zremisowali z drugim ostrowskim zespołem 1:1 ratując remis w doliczonym czasie gry.

W meczu z Centrą lechici zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Przez 90 minut gry tylko raz poważniej zagrozili bramce gospodarzy. W 80 min blisko wyrównania był Mateusz Bednarek, lecz jego strzał nieznacznie minął słupek bramki ostrowian. Gospodarze na prowadzenie wyszli przed przerwą. W 33 min po rzucie rożnym Wincentego Olesienkiewicza z bliskiej odległości strzałem głową pokonał zawodnik Centry. Osiem minut po sytuacji Bednarka miejscowi ustalili wynik spotkania wykorzystując sytuację sam na sam.

Po przegranej w Ostrowie Wielkopolskim Kibole spadli w tabeli na 8. miejsce. Okazję do rehabilitacji Wiara Lecha będzie miała w sobotę, 23 marca. Tego dnia Lechici udadzą się do Gołuchowa na pojedynek z tamtejszym LKS-em. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 14.