Obra Kościan – Wiara Lecha 1:0

Wiara Lecha przegrała w meczu 22. kolejki w Kościanie z miejscową Obrą 0:1. Lechici stracili bramkę w 71. minucie, a przez blisko kwadrans musieli radzić sobie w dziesiątkę.

To był czarny tydzień Wiary Lecha. Rozpoczął się od domowej porażki z Kotwicą Kórnik 2:5, następnie lechici odpadli z Pucharu Polski po golu w doliczonym czasie gry, a zakończył się przegraną w Kościanie. Niebiesko-Biali nie sprostali Obrze, która jest niepokonana już od jedenastu meczów.

O wygranej gospodarzy zadecydował złoty gol zdobyty w 71. minucie. Zawodnik Obry skutecznie zamknął dośrodkowanie z lewej strony boiska i pokonał Mikołaja Nawrowskiego. W pierwszej odsłonie optyczną przewagę posiadali lechici, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce kościanian. Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. Od 78. minuty Wiara Lecha musiała radzić sobie w dziesiątkę, gdy po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Dawid Czerniejewicz. Kibole po stracie gracza rozpoczęli oblężenie bramki Obry, lecz bez konkretów.

Przez całe spotkanie Wiarę Lecha głośnym dopingiem wspierała duża grupa kibiców dowodzona przez FC Kościan. Na rozpoczęcie meczu rzucone zostały serpentyny, a w drugiej odsłonie Kibole zaprezentowali transparent Wiara z Kościana wierna i oddana z racowiskiem w tle.

W następnej kolejce Wiara Lecha zagra u siebie z Jarotą Jarocin. Pojedynek w ramach 23. kolejki odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 16:30 na poznańskiej Śródce.