W niedzielę ostatni mecz Błażeja Telichowskiego. Wiara Lecha podejmie Pogoń Łobżenica

W trakcie 31. kolejki IV ligi będziemy świadkami historycznego wydarzenia. Meczem z Pogonią Łobżenica swoją piłkarską karierę zakończy były zawodnik Lecha Poznań, a obecnie Wiary Lecha, Błażej Telichowski. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 19.

Zaczynając jednak od naszych najbliższych rywali, to do tej pory lechici mieli okazję mierzyć się z nimi trzy razy. Wszystkie pojedynki grane były o stawkę, ponieważ dwa z nich odbyły się w sezonie 2021/2022 w ramach V ligi, a trzeci już w obecnym, gdy obie drużyny awansowały jednocześnie klasę wyżej. W premierowej odsłonie tej rywalizacji Niebiesko-Biali rozgromili u siebie Żółto-Czerwonych aż 8:3, natomiast w rewanżu pogoniści nie pozostali dłużni i odwdzięczyli się wygrywając 4:1. Los ponownie skojarzył oba kluby dopiero po uzyskaniu promocji na piąty szczebel ligowy, gdy w 14. kolejce Kibole ponownie udali się na teren łobżeniczan. Dzięki dwóm bramkom z końcówki pierwszej połowy autorstwa Daniela Mankiewicza i Jakuba Wilka, poznaniacy odnieśli dość pewne zwycięstwo 2:0.

Mijający powoli sezon zdecydowanie nie rozpieszcza kibiców Pogoni. Do tej pory ich piłkarze zebrali jedynie 21 punktów w 30 meczach i mimo względnie dobrych początkowych kolejek, od dziesiątej serii gier nie opuścili strefy spadkowej. Na cztery spotkania do końca sezonu mają stratę sześciu oczek do będącej nad kreską Korony Piaski. W piętnastu dotychczasowych wyjazdach zdobyli tylko sześć punktów i nic nie wskazuje by miało się to zmienić. Warto jednak podkreślić, że połowę tego dorobku uzyskali dzięki walkowerowi przeciwko Centrze (na boisku wygrali gospodarze) ze względu na niezmieszczenie się w limicie 15 minut po zakończeniu meczu na weryfikację tożsamości zawodników, która została wszczęta na prośbę sztabu pogonistów. Zaś druga połowa oczek to zasługa remisów w Kępnie, Gnieźnie i Gołuchowie.

Na placu gry spotkają się zatem drużyny z czterema potyczkami bez wygranej i czterema bez porażki. Zespół z Łobżenicy od zwycięstwa w Ostrowie Wielkopolskim nie zebrał żadnych punktów w starciach Koroną Piaski i Polonią Chodzież, a ostatnio dwukrotnie dzielił się nimi z Mieszkiem i Ostrovią. Lechici za to odzyskali dobrą dyspozycję i po zwycięstwach z Huraganem i Nielbą oraz remisie w Kępnie, w środowej rywalizacji z Tarnovią triumfowali 2:1.

Zwyżkująca dyspozycja Kiboli nie jest jedynym argumentem by zobaczyć najbliższe zawody. Jest to też okazja na podziękowanie za występy w niebiesko-białych barwach Błażejowi Telichowskiemu, który swoją seniorską karierę zaczynał w Lechu Poznań i zaliczył w nim 66 spotkań. Tyle samo osiągnie w DWL, gdy w niedzielę po raz ostatni wybiegnie na boisko.

Mecz Wiara Lecha – Pogoń Łobżenica odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. Sędzią głównym widowiska zostanie Maciej Kasperkowicz z Krosna, natomiast zza linii bocznych asystować mu będą Adam Szuda z Plewisk oraz Tomasz Nowicki z Szamotuł.

Wejście na ten pojedynek będzie płatne – cena pojedynczego biletu-cegiełki wyniesie 10 złotych (dzieci do lat 10 wchodzą za darmo).

Other Articles